Помер начальник російської військової розвідки.

Це вже друга несподівана смерть керівника російського ГРУ поспіль.

 

 

Керівник головного управління російського Генштабу (колишнє ГРУ) Ігор Коробов помер у віці 62 років. Він очолив військову розвідку РФ 2016 року після смерті попереднього керівника – Ігоря Сергуня. Про це повідомив російський інформаційний портал Lenta.ru з покликом на інформацію Міністерства оборони Росії.

 

У повідомленні, поширеному російським військовим відомством, зазначено, що Коробов помер «після важкої і тривалої хвороби». У Міноборони РФ підкреслили, що діяльність генерал-полковника Коробова як керівника російської військової розвідки відзначена державними нагородами і найвищим ступенем відзнаки – званням героя Росії.  «Світла пам'ять про прекрасну людину, вірного сина Росії, патріота Батьківщини генерал-полковника Коробова Ігоря Валентиновича назавжди збережеться в наших серцях. Висловлюємо співчуття рідним і близьким покійного», – йдеться в повідомленні російського військового відомства.

 

Ігор Коробов – виходець з військово-повітряних сил. Він закінчив Ставропольське вище військове авіаційне училище в 1973 році. У структурі ГРУ з’явився ще в 1980-х й очолив управління в лютому 2016 року. З того часу російська військова розвідка провела низку гучних операцій, а її керівники і співробітники потрапили під санкції або опинилися в центрі скандалів. Так, США звинуватили ГРУ в кібератаці на сервери Демократичної партії в 2016 році і в спробах втрутитися у вибори. Британська влада звинуватила ГРУ в отруєнні Сергія Скрипаля та його доньки. Пізніше з'явилося офіційне звинувачення в тому, що військова розвідка Росії проводила кібератаки проти Організації зі заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), Всесвітньої антидопінґової аґенції і слідчих, котрі ведуть справу про катастрофу МН17.

 

З грудня 2016 року Коробов перебував під персональними санкціями США. Їх запровадили в зв'язку з втручанням Росії у американські вибори.

 

Попередній керівник ГРУ Ігор Сергун помер 3 січня 2016 року за загадкових обставин на своїй підмосковній дачі. За офіційною версією, причиною смерті став серцевий напад. При цьому приватне розвідувальне агентство Stratfor повідомляло, що Сергун помер не 3 січня в Росії, а загинув 1 січня в Лівані.

22.11.2018