ВР скерувала до КС конституційні зміни про перейменування Кіровоградської області.

 

Народні депутати схвалили направлення до Конституційного Суду України для отримання висновку законопроекту (№8380) про внесення змін до Конституції щодо перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку.

 

Про це повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

За попереднє схвалення законопроекту проголосувало 239 народних депутатів.

 

Водночас, народні депутати відмовилися направити до Конституційного Суду законопроект (№8329) про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Рішення підтримало лише 206 народних депутатів. Парламент, відтак, відмовився запустити конституційний процес перейменування області.

 

 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій кілька разів ставив на голосування питання про повернення до розгляду постанови про направлення до КС законопроекту. Проте нардепи не підтримали цієї пропозиції.

 

У сесійній залі частина парламентарів скандувала "БПП!", таким чином закликаючи фракцію Блоку Петра Порошенка підтримати постанову.

 

"Рішення про внесення змін до Конституції не прийнято", – резюмував Парубій.

 

Він висловив сподівання, що найближчим часом буде внесено новий проект постанови.

 

"Ми знайдемо спосіб, щоб його було внесено якнайшвидше і ми змогли перейменувати", – запевнив спікер парламенту.

 

Згідно з процедурою, законопроект про внесення змін до Конституції України Верховна Рада може розглянути лише за наявності висновку Конституційного Суду щодо відповідності ініціативи вимогам ст. 157 та ст. 158 Основного закону.

 

Після отримання висновків КС парламент може попередньо схвалити (прийняти в першому читанні) такий законопроект не менше ніж 226 голосами. Після цього, на наступній черговій сесії, парламент може голосувати за нього для ухвалення в цілому конституційною більшістю.

 

20.11.2018