В Івано-Франківську створили Басейнову раду Дністра.

 

15 листопада в Івано-Франківську відбулися установчі збори для формування Басейнової ради Дністра, інформує прес-служба ІФНТУНГ.

 

«Ідея формування цієї інституції визріла серед зацікавлених сторін через нагальну необхідність моніторингу та приведення водних ресурсів у відповідність до вимог європейських стандартів. Члени ради представлятимуть інтереси семи областей України: Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької, Хмельницької, Вінницької, Одеської», – ідеться в повідомленні.

 

Басейнова рада Дністра, що сформована зі 75 членів, буде консультативно-дорадчим органом у межах території річкового басейну. Головою ради на 5 років обрали професора Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, проректора з науково-педагогічної роботи Олега Мандрика, який тривалий час очолював інженерно-екологічний інститут.

 

«Ніхто не може вирішити питання Дністра, окрім громади. В Україні заплановано створити 13 карт з моніторингу якості водних ресурсів відповідно до європейських стандартів. Це потрібно для того, щоб мати можливість ефективно спрямовувати інвестиції для покращення якості води, особливо у Дністровському басейні. І Басейнова рада має стати  авторитетною платформою з управління Дністром», – зазначив заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо.

 

Рада має сформувати план управління річковим басейном Дністра.

19.11.2018