СБУ провела бесіду з ректоркою з Берегового через її заяви про "український фашизм".

 

Ректора Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, депутатку обласної ради Ілдіку Орос викликали на бесіду до Служби безпеки України через її виступ у Будапешті.

 

Про це кореспонденту УНІАН повідомила керівник прес-групи УСБУ в Закарпатській області Людмила Коршунова.

 

З її слів, зустріч була ініційована у межах розгляду звернення, що надійшло до СБУ від одного з народних депутатів стосовно виступу ректорки в Будапешті. Розмова відповідала вимогам українського законодавства.

 

"Розмова пройшла коректно та в спокійній обстановці", – запевнила Коршунова, наголосивши, що йдеться саме про бесіду (не про допит).

 

23 жовтня Орос виступила у Будапешті з промовою під час заходу з відзначення річниці антирадянської революції 1956 року. У своїй промові, опублікованій на офіційному сайті Закарпатського угорського інституту, ректор нагадала про складну історію Закарпаття та ставлення до угорців, які жили в регіоні, за часів Радянського Союзу.

 

Також Орос зазначила: "Коли Угорщина змогла попрощатися з радянською окупацією, ми, закарпатці, наївно подумали, що прийде новий світ. Незабаром нам довелося усвідомити, що в Європі лікувалися тільки симптоми захворювання, але хвороба залишилася глибоко в її організмі. Комуністично-фашистські манери управління ХХ століття присутні і сьогодні, особливо в Україні".

 

Ректор наголосила на тому, що останнім часом для телеканалів стало звичною справою випускати програми, в яких знeважливо говорять про угорців і цим вводять в оману громадську думку. "Руйнують наші історичні пам’ятники, наші меморіальні дошки, переписують нашу історію… Підірвали штаб-квартиру KMKSZ. У містах молоді люди, які прикривають свої обличчя, організовують демонстрації зі смолоскипами і викрикують: «Мадярів на ножі!»" – сказала Орос.

 

16.11.2018