Єврокомісія затвердила карти Європейської транспортної мережі TEN-T в Україні.

 

Європейська комісія прийняла рішення затвердити карти Транс'європейської транспортної мережі (основна мережа TEN-T) в Україні та інших державах "Східного партнерства".

 

Про це йдеться у повідомленні Міністерства інфраструктури України.

 

 

"Рішення Європейської комісії означає, що Україна включена до Транс’європейської опорної транспортної мережі і стає важливим учасником розбудови транспортного коридору у сполученні Європа – Азія. Історичну значущість цього неможливо переоцінити. Українська транспортна мережа вперше стає частиною стратегічних транспортно-логістичних коридорів Євросоюзу. Це найважливіший крок на шляху інфраструктурної євроінтеграції України, який свідчить, що українська інфраструктура модернізується, поступово набуває європейської якості та розглядається Європейською комісією як невід’ємна складова транспортно-логістичної системи ЄС", – прокоментував міністр Володимир Омелян.

 

Зі слів очільника Мінінфраструктури, рішення Єврокомісії є великим успіхом і водночас серйозним викликом для Української держави. Проекти транспортної мережі мають пріоритет у справах фінансування та модернізації, відтак у майбутньому Україна зможе претендувати на допомогу ЄС в розбудові своєї частини Транс’європейської транспортної мережі.

 

"Успішна реалізація проектів GO-Highway та Via Capratia, подальше розширення залізничного та авіаційного сполучення з країнами ЄС, розвиток мультимодальних перевезень і запровадження європейських стандартів у сфері транспорту через імплементацію Угоди про асоціацію дадуть потужний імпульс національній економіці й абсолютно нову якість транспортних послуг для українців,  зроблять інфраструктуру України єдиним цілим з інфраструктурою Європейського Союзу", − мріє міністр.

 

Рік тому, 24 листопада 2017 року, за результатами брюссельського саміту "Східного партнерства" ЄС і країни-партнери узгодили орієнтовні карти, котрі передбачали поширення Транс’європейської опорної транспортної мережі Європейського Союзу на території країн "Східного партнерства" в якості основи транспортної взаємозв'язку і визначення загальних інфраструктурних пріоритетів.

 

14.11.2018