Уряд затвердив проект бюджету на друге читання.

 

Кабінет Міністрів України схвалив проект бюджету на наступний рік для передачі у Верховну Раду до другого читання.

 

Про це повідомила аґенція "Укрінформ".

 

"Є необхідність здорового балансу. Пропозиція – проект закону про проект бюджету на 2019 рік до другого читання схвалити", – прокоментував прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

 

Як повідомила в.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова, у проекті закону про Державний бюджет України на 2019 рік, котрий подаватимуть до парламенту, дефіцит бюджету збережено на рівні 2,3%.

 

Вона нагадала, що у 2019 році однією з найбільш значних статей видатків буде погашення пікових виплат за боргами перед міжнародними партнерами.

 

"Ми вчасно, 15 вересня, подали бюджет на розгляд парламенту. Верховна Рада схвалила проект бюджету у першому читанні і повернула нам з бюджетними висновками. Сьогодні у результаті усіх обговорень ми готові подати на розгляд законопроект до другого читання", – сказала Маркарова.

 

З її слів, у проекті фінансового кошторису збережено всі програми, котрі були закладені у проект бюджету до першого читання як пріоритетні.

 

"Зміни торкнулися невеликої частини програм щодо доходів та видатків відповідно до тих висновків, які були нам надані. Нами були враховані ініціативи Президента, які стосуються освіти, розвитку сільської освіти та підтримки опорних шкіл ", – додала очільниця Мінфіну.

 

Також урядовці врахували можливість отримання додаткового доходу до Пенсійного фонду, котрий надійде після ухвалення закону про легалізацію так званих "євроблях".

 

Кабінет Міністрів планує подати проект закону про детінізацію заробітних плат, аби латати "діру" в Пенсійному фонді.

 

"[Міністр соціальної політики] Рева вноситиме проект закону, який направлений на наповнення Пенсійного фонду, відновлюватиме соціальну справедливість через детінізацію заробітних плат. Ми за те, щоб реальний сектор працював і продукував економічні блага, але ми проти того, щоб друкувати гроші", – розповів Гройсман.

 

"Що стосується параметрів бюджету і соціального діалогу. У нас заробітна плата сьогодні 3723 грн мінімальна. Середня уже доходить до 10 тис. по країні. Те, що ми розрахували, це 4173 грн. Такого стрімкого зростання ще не було ніколи. Але ми розуміємо, що люди мають заробляти більше", – сказав голова уряду.

 

Зі слів міністра соцполітики, зміни до законодавства щодо ЄСВ можуть збільшити надходження до 10 млрд грн до Пенсійного фонду протягом календарного року.

 

Зокрема, уряд пропонує розширити базу нарахування величини ЄСВ з 15 до 25 мінімальних зарплат, тобто до суми 104 325 грн.

 

"Заробітна плата майже 4 млн працівників не перевищує 4 тис. грн. Загальна сума їхніх заробітних плат у вересні становила 11,7 млрд грн. При цьому всього 51 тис. робітників отримали загалом 6,7 млрд грн. Їхня середня заробітна плата становить 131 тис. грн. Люди з низькою заробітною платою заплатили соціальний внесок з усієї заробітної плати, а 51 тис. не найбідніших громадян заплатили ЄСВ лише з 40% свого заробітку. Очевидно, у цьому є перекіс", – пояснив Рева. 

 

Він зазначив, що у схемі сплати ЄСВ сьогодні є дві проблеми: коли заробітна плата є низькою, але отримана легально – тут йдеться про соціальну справедливість щодо сплати ЄСВ з усієї суми заробітку. Інша річ – тінізація заробітної плати з метою ухиляння від сплати.

 

Рева нагадав, що у 2016 році знизили на 40% ставку ЄСВ з 38% до 22% з метою зменшення навантаження на роботодавців, збільшення можливостей для підвищення заробітних плат працівникам.

 

"Меншої ставки у країнах з подібним демографічним навантаженням у світі немає. Але 75% підприємств в Україні демонструють заробітну плату до 4 тис. грн. Це виключно приватний сектор економіки. Більшість таких підприємств не мають диференціації оплати відповідо до посад та характеру виконуваної роботи. Кваліфікована та некваліфікована праця за документами оплачується однаково. Але насправді більша частина зарплатні тінізується – приховується з метою ухилення від сплати ЄСВ", – розповів Рева.

 

Уряд також планує посилити відповідальність за ухилення від сплати ЄСВ.

 

"Ми бачимо, що існують схеми ухилення від сплати єдиного соціального внеску, а це мільярди коштів, які не доотримує Пенсійний фонд і громадяни", – обурився Рева.

 

14.11.2018