ВР формує слідчу комісію для розслідування "справи Гандзюк".

 

У вівторок Верховна Рада має розглянути на своєму засіданні питання про створення тимчасової слідчої комісії для контролю слідства у справі Катерини Гандзюк та розслідувань нападів на активістів.

 

Як пише аґенція "Інтерфакс-Україна", у понеділок найбільші фракції ВР – Блок Петра Порошенка та "Народний фронт" – підтримали ідею створення ТСК і навіть запропонували перелік кандидатур до її складу.

 

 

Вранці 5 листопада група народних депутатів заявила про наміри блокувати трибуну Верховної Ради, якщо питання про створення тимчасової слідчої комісії не поставлять на голосування першим.

 

"Якщо завтра пан Парубій не ставить це на голосування в Раді, ми блокуватимемо трибуну. Це не піар, а конкретна історія... Парламент не має інших інструментів контролювати виконавчу владу, ніж ці тимчасові комісії та їхній парламентський контроль. Нам зараз просто не дають можливості це зробити", – заявляв народний депутат Мустафа Найєм.

 

Він нагадав, що два тижні тому, 17 жовтня, коли К.Гандзюк ще була жива, депутати звернулися з постановою про створення такої комісії, але "жоден лідер фракції не відреагував". "Потім дві фракції – "Самопоміч" і "Батьківщина" – надали своїх представників. Дві найбільші фракції (БПП і "НФ", – Z), які контролюють всі силові структури в країні – Генеральну прокуратуру, Службу безпеки, Національну поліцію, інші силові структури – не дали жодного свого представника", – констатував Найєм.

 

На засіданні погоджувальної ради "Самопоміч" і "Батьківщина" підтвердили своє зацікавлення до створення ТСК.

 

"Це означає системну війну, яка триває в Україні проти активістів. Здебільшого це молоді люди, які не хочуть миритися з клановою системою", – заявила Юлія Тимошенко.

 

Проросійська опозиція в особі "Опозиційного блоку" теж вирішила брати участь у роботі комісії.

 

Згідно з повідомленням прес-служби БПП, до складу ТСК делеґують Віктора Короля, Валерія Карпунцова, Юрія Буглака, Сергія Алєксєєва, Максима Саврасова та Ірину Суслову. Виник скандал: БПП відмовилася делеґувати до складу комісії автора ініціативи Мустафу Найєма, вважаючи, що він не репрезентує позиції фракції, а також є носієм конфлікту інтересів, бо його брат, Масі Найєм, допомагав Катерині Гандзюк у юридичних питаннях.

 

"Перехід фракції на особистості – відверта слабкість та істерика", – прокоментував Найєм у Facebook.

 

Фракція "Народного фронту" також розчарувала своїми рішеннями громадські середовища, котрі займаються контролем розслідування "справи Гандзюк": у списку номінантів до ТСК є депутат Антон Геращенко, котрого критикувала Катерина Гандзюк, і котрий уперто відстоював гіпотезу про причетність до нападу херсонця Миколи Новікова, згодом звільненого з ізолятора із перепросинами від правоохоронців.

 

"Утворення такої ТСК – неприпустиме. Це – профанація, знущання зі здорового глузду", – ідеться у коментарі громадської ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?".

 

Активісти обурені тим, що "НФ та БПП мають контроль над всім силовим блоком", а тепер "ще хочуть отримати контроль над парламентською комісією, що має контролювати роботу цих органів".

 

Ініціатива "Хто замовив Катю Гандзюк?" також поширила інформацію, згідно з котрою замовником нападу був кримінальний діяч, котрий є помічником одного з народних депутатів від БПП. Цей нардеп нібито теж намагався потрапити до складу ТСК.

 

05.11.2018