Порошенко: Засідання Радбезу ООН виставило Росію як країну в ізоляції.

 

Президент України Петро Порошенко висловив подяку країнам – членам Ради безпеки ООН, котрі у вівторок під час засідання в Нью-Йорку задекларували свою підтримку Україні.

 

Про це Порошенко написав на своїй сторінці у Facebook, підсумовуючи завершення дебатів.

 

"Надзвичайно показові та красномовні підсумки засідання Ради Безпеки ООН з «українського питання» – потужна підтримка територіальної цілісності та суверенітету України", – прокоментував голова держави.

 

На його думку, результати засідання РБ ООН "засвідчили триваючу міжнародну ізоляцію Москви, яка демонструє зухвалу поведінку та вперте небажання чути цілком легітимні заклики міжнародної спільноти".

 

"Кремль має припинити свою брутальну агресію на Донбасі, відмовитися від постачання російської зброї та техніки на окуповану територію і припинити обструкцію мінських домовленостей. Крим має бути деокупований, агресивна політика Росії в акваторії Азовського моря та Керченської протоки є неприйнятною. Водночас Москва повинна відмовитися від проведення фейкових «місцевих виборів» на окупованому Донбасі у листопаді, вони незаконні і є черговим прикладом російської підривної діяльності", – перелічив Петро Порошенко.

 

Нагадаємо, напередодні на засіданні РБ ООН низка країн виступили із промовами, в котрій звинуватили Росію в агресії проти України, обурившись, зокрема, розгортанням російської військової присутності в Азовському морі, а також спробами погіршити становище на Донбасі.

 

Восьмеро країн – членів РБ ООН із Європейського Союзу виступили зі спільною заявою, в котрій закликали Москву відмовитися від ідеї виборів на окупованих територіях, котрі наразі заплановані на 11 листопада.

 

Заступник генерального секретаря ООН із політичних питань Розмарі Дікарло заявила у своєму виступі: "ООН наголошує на потребі повної поваги до суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів у відповідності до резолюцій Генасамблеї та Радбезу".

 

Вона розкритикувала намір організацій "ДНР" та "ЛНР" провести "вибори" на тимчасово окупованих територіях.

 

"Хочу нагадати, що пов’язані із виборами питання згадуються у «мінських угодах» у рамках всеохопного пакета й обговорюються у чинних переговорах. Будь-як подібні заходи, вчинені поза конституційними та юридичними правилами України, не відповідатимуть «мінським угодам»", – наголосила заступник генсека ООН.

 

Розмарі Дікарло повідомила, що ООН стежить за інформацією про зростання напруження в Азовському морі. "Ми наголошуємо на потребі уникати ризику ескалацій, провокацій та прорахунків", – закликала вона.

 

Дікарло закликала всі сторони до повного дотримання "мінських угод".

 

31.10.2018