Члени Радбезу ООН закликали Росію заборонити "вибори" в ОРДЛО.

 

Вісім держав – членів ООН із Європейського Союзу у вівторок оприлюднили спільну заяву, в якій засудили плани проведення на окупованих територіях Донбасу виборів до керівництва екстремістських організацій "Д/ЛНР", запланованих на 11 листопада.

 

Текст документа від імені восьми держав озвучила в штаб-квартирі ООН постійний представник Великої Британії Карен Пірс у час проведення засідання Ради Безпеки, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

 

"Ми як держави – члени ЄС повністю підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах. Ми засуджуємо нелегітимні "вибори", заплановані на 11 листопада на територіях, непідконтрольних уряду, так званих "ЛНР" та "ДНР", – йдеться в оголошеному документі.

 

Якщо ж нелегітимні вибори відбудуться, це суперечитиме "мінським угодам" та порушуватиме українське законодавство.

 

"Будь-які подібні незаконні вибори несумісні з суверенітетом і територіальною цілісністю України", – наголошено у заяві.

 

При цім держави – члени ЄС закликали міжнародне співтовариство "об'єднатися в протистоянні цим незаконним "виборам", які можуть лише підірвати зусилля, спрямовані на досягнення миру в регіоні".

 

У документі, крім того, міститься заклик до сепаратистів відмовитися від планів проведення "виборів", а також до Росії – використати свій істотний вплив на них, щоби не допустити проведення цих "виборів".

 

"Вісімку" країн – членів Євросоюзу, які підписали заяву, представляють Франція, Нідерланди, Польща, Швеція, Велика Британія, Італія, Бельгія й Німеччина.

 

 

Вимогу скасувати вибори висловили і США. "Мінські угоди закликають до роззброєння незаконно озброєних формувань. Росія використовує ці так звані "вибори" для досягнення власних цілей", – заявив заступник постійного представника США при ООН Джонатан Коен під час дебатів на засіданні Радбезу.

 

Учасники "нормандської четвірки" – Франція та Німеччина – також виступили із категоричною вимогою скасувати вибори на території "ОРДЛО".

 

“Німеччина та Франція рішуче налаштовані підтримати суверенітет і територіальну цілісність України. Ми знову закликаємо сепаратистів і Росію припинити підготовку до так званих виборів. Єдине голосування, що має відбутися, – це місцеві вибори, передбачені у мінських угодах”, – сказав постійний представник Франції в ООН Франсуа Делатре на спільному із німецьким колегою брифінгу.

 

“Я закликаю Росію замість підготовки разом із мешканцями так званих "Донецької та Луганської республік" до незаконних виборів зосередитися на виконанні зобов’язань, взятих під час останньої міністерської зустрічі у "нормандському форматі", що пройшла у червні в Берліні. Йдеться, зокрема, про деескалацію конфлікту, дотримання режиму припинення вогню, відведення із зони конфлікту важкої зброї та захист цивільної інфраструктури”, – заявив постійний представник Німеччини в ООН Крістоф Хойсґен.

 

При цім Росія спробувала притягнути на відкриті слухання представницю руху "ЛНР" Олену Кравченко, однак Радбез своїм голосуванням відхилив цю пропозицію. 

 

Перед голосуванням представник Росії Васілій Нєбєнзя заявив, що Кравченко хоче подати "повну картину" про стан справ в Україні.

 

Водночас представник Швеції від імені групи ініціаторів засідання (Швеції, Нідерландів, Польщі, Великої Британії, США і Франції) наголосив, що виступ представника незаконних формувань "створить небезпечний прецедент" для роботи Ради Безпеки ООН. Крім того, він назвав незаконними заплановані вибори на окупованих територіях на сході України.

 

 

Нєбєнзя ствердив, що "вибори" на окупованих територіях мусять "заповнити вакуум влади" після вбивства ватажка руху "ДНР" Олександра Захарченка. Російський дипломат звинуватив у вбивстві бойовика українську сторону.

 

На погляд Нєбєнзі, заплановані голосування не мають стосунку до "мінського комплексу заходів", бо мають лише муніципальний характер.

 

31.10.2018