Клімкін підтримав "риболовецькі" переговори з Росією.

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що засідання українсько-російської комісії з питань рибальства в Азовському морі є потрібним для української сторони, адже дозволяє захистити українські ресурси і рибалок.

 

Про це Клімкін заявив на прес-конференції у Львові, повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

"Щодо цього засідання. Ви знаєте, що його не Міністерство закордонних справ проводить. Але це засідання потрібне. Для чого? Оскільки ми захищаємо наші ресурси й наших рибалок. Якщо ми не проведемо цього засідання, якщо наші рибалки не обговорюватимуть нібито дуже технічні питання, то Росія скаже: ну все, вони відмовилися від консультацій, тепер Азовське море наше. Тому засідання як таке потрібне", – сказав Клімкін, відповідаючи на запитання про те, чи МЗС України санкціонувало засідання комісії в Києві.

 

Водночас, голова МЗС додав, що таке засідання, на його думку, "треба було проводити десь у Мінську". "Увесь сенс у тому, що біоресурсів Азовського моря ми не можемо віддати. Але ми мусимо захищати наших рибалок і мусимо захищати наші біоресурси. Інакше вони (Росія, – Z) підуть і далі це захоплюватимуть", – вважає голова МЗС.

 

Міністр додав, що сама комісія жодних протоколів не приймає, а подає напрацьовані пропозиції на розгляд до Кабінету Міністрів, який і ухвалює потім рішення. "Ми теж маємо дуже серйозні пропозиції, це стосується і політичної, і юридичної сторони. Все, що там може бути погоджене, не може суперечити нашим позовам [до міжнародних судів]. Тому ми впливатимемо на те, що буде чи не буде закладено в можливу домовленість, але проводять ці переговори, звісно, наші рибалки", – підсумував Клімкін.

 

24 жовтня голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, перебуваючи на засіданні "риболовецької" комісії, заявив про неприпустимість таких переговорів, а також висловив вимогу до СБУ негайно видворити з України голову російської делегації, котрий в'їхав до України нелеґально через Крим.

 

Народний депутат Сергій Висоцький згодом повідомив, що зусиллями парламентаріїв "засідання комісії зірвано".

 

Натомість заступник голови Державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко висловив побоювання про загрозу втрати частини промислової акваторії Азовського моря для українських рибалок, якщо роботу українсько-російської комісії з риболовлі не буде відновлено.

 

"Якщо роботу комісії не буде завершено в установленому порядку й не буде підписано відповідний протокол, складно спрогнозувати наслідки, враховуючи ситуацію на Азовському морі. Є серйозні побоювання, що українські рибалки втратять більшу частину Азовського моря для свого промислу", – сказав він "Інтерфаксу".

 

26.10.2018