Дипломати розкритикували рішення про мораторій на російськомовний культурний продукт.

 

Посол Канади в Україні Роман Ващук назвав рішення Львівської обласної ради про мораторій на російськомовний культурний продукт до завершення російської агресії проти України дискримінаційним. Про це він написав у своєму Твіттері.

 

«Заборона Львівської області, як це сформульовано, є упередженою, дискримінаційною, і це просто дурниця. І я кажу це як діаспорний носій української мови та послідовний борець за позитивні дії щодо культурних продуктів цією мовою, а також за різноманіття», – заявив Роман Ващук.

 

Посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф ретвітнула допис канадського колеги і зазначила, що вивчає і є фаном двох мов – і української, і російської.

 

«Та ну, Львівська область, ти вища за це… Я це кажу як прихильниця обох мов – української та російської – які я вивчаю», – зазначила Джудіт Гоф.

 

Як повідомляв Z, учора, 19 вересня, депутати Львівської обласної ради запровадили мораторій на російськомовний культурний продукт. У проекті рішення зазначено, що мораторій потрібен «задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора». З підприємцями області проведуть відповідну роз’яснювальну роботу.

 

Також у проекті рішення наголошується, що облрада має подати звернення до Верховної Ради щодо необхідності внесення змін до законів щодо «заборони публічного відтворення аудіовізуальних творів мовою держави-агресора».

20.09.2018