Розпочався черговий раунд перемовин між лідерами КНДР і Південної Кореї.

На порядку – ядерна програма Пхеньяна й врегулювання міжкорейського конфлікту.

 

 

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін разом із дружиною зранку у вівторок, 18 вересня, прибув до Пхеньяна з триденним візитом. На летовищі його особисто зустрів лідер КНДР Кім Чен Ин, котрий теж привів на зустріч свою дружину. Це перший візит південнокорейського президента до Північної Кореї за останні 11 років.

 

Мун Чже Ін, Кім Чен Ин та їхні дружини вирушили в одному автомобілі в резиденцію для почесних гостей «Пекхвавон», де й розпочалися міжкорейські перемовини. Сторони мають намір обговорити питання припинення ядерної програми КНДР, розвиток міжкорейських відносин і просування діалогу між Пхеньяном і Вашинґтоном. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

Це третій саміт лідерів двох корейських держав за цей рік. Перші дві зустрічі пройшли в квітні і травні. На саміті 27 квітня Мун Чже Ін і Кім Чен Ин оголосили про намір підписати мирний договір, який офіційно покладе край стану війни, в якому обидві країни перебувають з початку 1950-х. Лідери Південної Кореї і КНДР також зустрілися в травні у Сінґапурі незадовго до американо-північнокорейського саміту, який відбувся 12 червня.

18.09.2018