Синод єпископів УГЦ встановив відзнаку «Орден митрополита Андрея Шептицького».

 

Від 2 до 11 вересня у Львові, в Брюховичах, тривав Синод єпископів Української Греко-Католицької Церкви, в якому взяли участь 42 архиєреї з України та поселень, а саме з країн Центральної, Північної та Західної Європи, Пiвнiчної і Пiвденної Америки та Австралiї.

 

Головною темою Синоду була тема «Боже Слово і катехизація». Члени Синоду міркували, як ефективно передавати віру в сучасному світі, повідомляє інформаційний ресурс УГКЦ.

 

Члени Синоду розглянули низку літургійних питань, зокрема щодо нового перекладу Божественної літургії св. Івана Золотоустого та проекту Місяцеслова УГКЦ.

 

Відтак вирішено створити Синодальну групу для редакції нового перекладу Псалтиря та Божественної літургії.

 

Окрім того, Синод вирішив провести VII Сесію Патріаршого Собору УГКЦ на тему «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ» у серпні 2020 року у Львові.

 

«Синодальні отці ухвалили історичне рішення про встановлення офіційної загальноцерковної патріаршої відзнаки «Орден митрополита Андрея Шептицького». Ця відзнака сприятиме гідному вшануванню постаті митрополита Андрея та його справ», – ідеться в повідомленні.

 

Також для популяризації життєвого подвигу блаж. свщмч Омеляна Ковча Синод поблагословив створення Оргкомітету щодо вшанування його пам’яті у 2019 році з нагоди 135-річчя з дня народження, 75-х роковин мученицької смерті в нацистському концтаборі «Майданек» та 10-ї річниці проголошення його покровителем душпастирів УГКЦ.

 

Окрім цього, Синод поблагословив відзначення у 2019 році 150-ліття від дня народження блаж. свщмч Климентія Шептицького, архимандрита Унівського, та 100-річчя від дня переходу у вічність блаж. Йосафати Гордашевської, співзасновниці Згромадження сестер служебниць.

 

Наступний Синод єпископів УГКЦ вирішено провести у вересні 2019 року Божого, а його головною темою буде «Сопричастя в житті і свідченні УГКЦ».

13.09.2018