Скотленд-Ярд оприлюднив імена й знимки отруювачів Скрипалів.

Зловмисники були співробітниками ГРУ Росії.

 

 

Британська поліція назвала імена двох росіян, котрих підозрюють в отруєнні екс-співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в березні цього року. «Є достатньо підстав для того, щоб висунути звинувачення російським громадянам Олександру Петрову і Руслану Бошірову, зокрема, в змові з метою вбивства в Солсбері за допомогою отруйної речовини», – йдеться в заяві поліції.

 

Поліція повідомляє, що відстежити переміщення підозрюваних вдалося за камерами відеоспостереження. Їм близько 40 років, вони подорожували за фальшивими документами. Стверджується, що другого березня вони прилетіли рейсом «Аерофлоту» в лондонський аеропорт Гетвік і полишили країну 4 березня, в день отруєння Скрипалів. Скотленд-Ярд також оприлюднив знимки підозрюваних.

 

Як повідомляє Королівська прокуратура Великої Британії, видано європейський ордер на арешт обох росіян. Водночас Лондон не має наміру подавати до Москви запиту про їхню екстрадицію. «Ми не звертатимемося до Росії з проханням про екстрадицію цих громадян, оскільки російська конституція не дозволяє екстрадувати громадян своєї країни», – пояснила представниця прокуратури Сью Геммінґ, чиї слова цитує інформаційна аґенція Reuters.

 

Прем'єр-міністр Об’єднаного Королівства Тереза ​​Мей під час свого виступу в парламенті в середу п’ятого вересня заявила, що підозрювані були співробітниками ГРУ. За її словами, санкція на отруєння в Солсбері, ймовірно, була отримана від найвищого керівництва Росії.

05.09.2018