Велика Британія закликала ЄУ запровадити нові санкції проти Росії.

З відповідною заявою виступив міністр закордонних справ Об’єднаного Королівства.

 

 

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Гант (Jeremy Hunt) пообіцяв домагатися від Європейської Унії, щоби та якомога швидше запровадила нові санкції проти Росії за спробу отруєння Сергія і Юлії Скрипалів. Виступаючи у вівторок, четвертого вересня, в британському парламенті, Гант нагадав, що Сполучені Штати орієнтовно в листопаді обіцяють запровадити проти Росії нові санкції як покарання за застосування хімічної зброї. Тож керівник британського зовнішньополітичного відомства закликав Європу наслідувати американський приклад. Про це повідомила телерадіокомпанія ВВС.

 

«Я вважаю, що питання про санкції в найближчі місяці стане ще важливішим, оскільки США заявили, що запровадять санкції за акцію в Солсбері, і вони чітко заявляють, що з боку Європи було б доречно наслідувати цей приклад з огляду на те, що ця акція скоєна на європейській землі. Вкрай важливо провести чітку червону лінію: застосування хімічної зброї, в тому числі нервово-паралітичних речовин, абсолютно неприйнятне, і ціна таких дій завжди буде високою. ЄУ уже домовилася про режим санкцій за застосування хімічної зброї, і ми будемо тиснути на них, щоб цей режим якомога швидше був введений в дію», – зазначив Гант, відповідаючи на запитання депутатів Палати громад.

 

Нагадаємо, що лідери країн Євроунії в підсумковому комюніке саміту, який відбувся в червні, офіційно пообіцяли щонайшвидше укласти й ухвалити документ про новий режим санкцій у відповідь на застосування і поширення хімічної зброї.

 

Два тижні тому Джеремі Гант, виступаючи в США, вже закликав ЄУ підтримати США і посилити санкції проти Росії, чия політика, на думку Лондона, підриває безпеку в світі.

05.09.2018