Росія звинуватила США в оголошенні економічної війни.

Москва погрожує вдатися до «економічних, політичних та інших» заходів у відповідь.

 

    

Про те, що анонсоване Вашингтоном посилення санкцій проти Росії можна розцінити як оголошення економічної війни, заявив російський прем'єр-міністр Дмитро Медведєв на зустрічі з працівниками Кроноцького державного заповідника. Про це повідомляє російське інформаційне агентство ТАСС.

 

«Якщо піде щось на кшталт заборони діяльності банків або використання тієї чи іншої валюти, то це можна буде назвати абсолютно прямо – це оголошення економічної війни. І на цю війну необхідно буде реагувати – економічними, політичними, а в разі потреби й іншими методами. І наші американські друзі це повинні розуміти», – застеріг Медведєв. 

 

Говорячи про вже чинні санкції, російський прем'єр визнав, що обмежувальні заходи впливають на економіку країни, зокрема на валютні курси. За словами Медведєва, санкції запроваджуються, «щоб прибрати Росію з числа потужних конкурентів на міжнародному полі».

 

Тим часом курс російський рубля падає вже третій день поспіль. У п’ятницю, 10 серпня, долар почав зростати у перші ж хвилини торгів. Курс долара піднявся майже на 30 копійок, перевищивши психологічно важливу позначку в 67 рублів. На тлі обвалу рубля Банк Росії вдвічі скоротив обсяги купівлі валюти для Міністерства фінансів – до 8,4 млрд рублів у день.

 

Нагадаємо, що ввечері восьмого серпня Держдепартамент США оголосив про плани запровадити нові санкції проти Росії у зв'язку з отруєнням Сергія і Юлії Скрипалів у британському Солсбері. Перший пакет нових санкцій може набути чинності вже 22 серпня, другий – трьома місяцями пізніше, якщо Росія не надасть гарантій невикористання хімічної зброї і не погодиться на перевірки військових об'єктів з боку інспекторів ООН. Обмеження можуть торкнутися експорту до Росії товарів, пов'язаних з національною безпекою. Зокрема, мова йде про електронні пристрої подвійного призначення і їхні компоненти, включно з тими, які використовують в авіаційній галузі.

10.08.2018