Ватикан закріпив в катехизмі неакцептабельність страти.

Папа Франціск висловив намір рішуче боротися за скасування смертної кари.

 

    

Папа Римський затвердив нову редакцію 2267 пункту Катехизму Католицької Церкви щодо смертної кари. У рескрипті, підписаному кардиналом Луїсом Рафаелем Ладарією Феррером, Префектом Конгрегації віровчення, 1 серпня 2018 року та оприлюдненому наступного дня, зазначено, що під час аудієнції, наданої йому 11 травня 2018 року, Святіший Отець апробував таке формулювання:

«Протягом тривалого часу застосування смертної кари з боку законної влади після регулярного процесу вважалося адекватною відповіддю на серйозність деяких злочинів та прийнятним, хоч і крайнім, засобом захисту спільного добра.

Сьогодні дедалі сильнішим стає усвідомлення того, що людська особа не втрачає своєї гідності навіть і тоді, коли скоїть дуже важкі злочини. Крім того, поширилося нове розуміння значення карних санкцій з боку держави. Врешті, створені ефективніші пенітенціарні системи, які гарантують необхідний захист громадян, але водночас не позбавляють злочинця остаточно можливості для надолуження провини.

Тому Церква у світлі Євангелія навчає, що “смертна кара є недопустимою, бо чинить замах на недоторканність і гідність особи”, і тому вона рішуче докладає зусилля для її скасування в усьому світі».

Про це повідомило радіо Vatican News на своєму сайті.

 

В редакції катехизму від 1995 року, ухваленого під впливом енцикліки Папи Римського Івана Павла ІІ Evangelium vitae, смертна кара оголошувалася виправданою в тому випадку, коли не існує іншого шляху «ефективно захистити життя людей від несправедливого посягателя».

 

Папа Франціск оголосив смертну кару неприйнятною ще 2015 року. Він вказав, що смертна кара, незалежно від способу страти, є «неприпустимою, оскільки є жорстокою, нелюдською і принизливою та пов'язана з ризиком юридичних помилок».

02.08.2018