У російських містах проходять масові протести проти пенсійної реформи.

На багатьох акціях їхні учасники вимагали відставки уряду і змінюваності влади.

 

 

На узгоджений з владою мітинг в Москві проти підвищення пенсійного віку в Росії вийшли в неділю, 29 липня, тисячі людей. Це вже друга поспіль протестна акція проти пенсійної реформи в російській столиці. Проводили її з ініціативи Лібертаріанської партії Росії. Демонстранти пройшли ходою проспектом академіка Сахарова.

 

За підрахунками активістів некомерційного об'єднання волонтерів «Білий лічильник», акція зібрала понад шість тисяч учасників. Протестувальники несли плакати з написами «Терпіння добігає кінця», «Цар – поганий, бояри – теж», «Кради – підвищуй!».

 

На акції виступали представники профспілок, активісти, муніципальні депутати. Серед присутніх бачили опозиціонера Олексія Навального. Присутні, зокрема, скандувати: «Путін – русофоб!». Після цього прозвучали заклики до відставки уряду і за змінюваність влади.

 

Після акції було затримано чотирьох осіб, включно з головою Лібертаріанської партії Росії Сергієм Бойком і координатором московського штабу Навального – Олегом Степановим. Окрім того, затримано ведучого мітингу Михайла Чічкова. Про це повідомив інформаційний портал Meduza.

 

Напередодні протестні заходи пройшли також в Санкт-Петербурзі, Владивостоці, Красноярську, Барнаулі, Хабаровську, Новосибірську, Єкатеринбурзі, Володимирі та інших містах.

 

Нагадаємо, що 19 липня Державна дума Росії ухвалила в першому читанні законопроект про підвищення пенсійного віку в Росії. Для ухвалення рішення вистачило 327 голосів «Єдиної Росії». Планують, що до 2028 року чоловіки в Росії зможуть виходити на пенсію в 65 років, а жінки, починаючи з 2034 року, – в 63 роки. Проект викликав різко негативну реакцію в суспільстві, призвів до протестів і зниження рейтингів президента і глави уряду РФ. Дванадцять російських регіонів публічно відмовилися підтримати реформу.

30.07.2018