128 районів дотепер не мають жодної громади.

 

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко заявив про те, що в Україні є 128 районів, у котрих дотепер, після чотирьох років реформи децентралізації, не створено жодної об’єднаної територіальної громади. Зубко трактує це насамперед як саботаж з боку райдержадміністрацій.

 

Про це віце-прем'єр заявив в інтерв'ю на радіо "НВ", додавши, що в нього немає ніяких пояснень щодо того, чому керівник районного рівня не бере участі в ініціативах президента, парламенту й уряду, окрім як його некомпетентність або ж особиста зацікавленість у протидії реформі.

 

Для ретельнішого перегляду клацніть на ілюстрацію

 

"Головне – розуміння, що люди, котрі проживають у громадах, можуть активно впливати на життя громади, її якісні перетворення, на рівень свого життя, на подальший розвиток. Цьому заважає протистояння старої структури управління новоствореним ОТГ, яке подекуди загострюється. Ніхто не хоче втрачати владу. Ми зараз прискіпливо аналізуємо ситуацію і робимо це прозоро для всіх. Такий стан треба негайно виправляти", – заявив Геннадій Зубко.

 

З його слів, при намаганні громади об’єднатися на вигідних і перспективних умовах часто виникає питання відсутності спільних кордонів.

 

"Процедура об’єднання непроста і добровільна; до того ж, ми щороку змінюємо законодавство з метою спрощення об’єднавчого процесу. Ми прийняли закон про добровільне приєднання, який, у тому числі, передбачає приєднання однієї ОТГ до іншої, приєднання до міст обласного значення. Це рух step-by-step, і дуже важливо, щоби все це проходило через публічні обговорення, а не через адміністративні рішення. Новий закон про засади адміністративно-територіального устрою, об’єднання районів, зміну районів теж знівелює протистояння районних влад об’єднанню громад", – додав урядовець.

 

Він заявив, що зараз над реформою децентралізації працює величезна команда експертів, фахівців, міжнародних партнерів, Верховна Рада, уряд, голови громад, актив на місцях, щоби показати ефективність реформи і поставити на місце "зрадофілів".

 

"Українці, котрі сьогодні живуть у необ’єднаних територіальних громадах, у старих формах сільських та селищних рад, зазнають дискримінації порівняно з тими, котрі об’єдналися й отримали додаткові кошти та повноваження. Проте Україна є однією державою для всіх, і вона повинна забезпечити рівні права своїм громадянам", – додав Зубко.

 

26.07.2018