Канада легалізувала марихуану.

Відтак вона стала першою країною «Великої сімки», де було декриміналізовано вживання цього наркотика з рекреаційною метою.

 

 

Верхня палата парламенту Канади у вівторок, 19 червня, проголосувала за легалізацію марихуани «для розваг». За ухвалення відповідного законопроекту висловилися 52 сенатори, 29 осіб проголосували проти, ще двоє утрималися. 

 

Щоправда, щоби закон офіційно почав діяти, він повинен отримати так ще звану королівську санкцію. Утім, як стверджують експерти, цей крок є суто формальним. Про це повідомляє телерадіокомпанія ВВС.

 

Документ регулює, як можна вирощувати канабіс, де і якими способами поширювати, а також як повинен бути організований його продаж. Громадяни країни зможуть розпочати законно купувати і вживати марихуану вже у вересні поточного року. Точнішу дату має встановити уряд після остаточного залагодження всіх формальностей.

 

Представникам місцевої та регіональної влади буде надано 8–12 тижнів, щоби встановити правила й умови продажу канабісу на своїй території, а поліції – щоби підготуватися до роботи в нових умовах.

 

Згідно з підрахунками, в 2015 році канадці витратили на марихуану близько шести мільярдів канадських доларів (4,5 млрд доларів США) – приблизно стільки ж, скільки на вино.

 

До середини вересня канадці отримають можливість легально купувати канабіс і канабісову олію, вироблені ліцензованими постачальниками, в різних торгових точках. Окрім того, марихуану можна буде замовляти онлайн – також від ліцензованих виробників.

 

Правила, що регулюють, де можна купувати і вживати марихуану, будуть відрізнятися залежно від провінції. У будь-якому разі, дорослим громадянам буде дозволено мати при собі до 30 грамів висушеної марихуани. Заборонено вирощувати вдома більше чотирьох кущів конопель або купувати канабіс у постачальника, який не має ліцензії.

 

Федеральне законодавство встановлює мінімальний вік для придбання канабісу на рівні 18 років, проте деякі провінції підняли його до 19-ти. Регіональна влада також зможе самостійно встановлювати й інші обмеження – зокрема, де можна буде курити марихуану.

 

Закон передбачає серйозні покарання за порушення норм і правил: зокрема, за продаж марихуани неповнолітнім винуватцю буде загрожувати тюремне ув'язнення терміном до 14 років.

 

Зберігання марихуани в країні заборонили 1923 року, але в 2001-му було легалізовано її медичне вживання.

20.06.2018