Перед Ратушею відбувся міні-пікет за спорудження пам’ятника Героям Небесної сотні на Сихові.

 

Сесію Львівської міської ради сьогодні, 17 травня, пікетують близько десяти людей, які вимагають звести пам’ятник Героям Небесної сотні на Сихові, передає ЗіК.

 

Учасники міні-пікету під стінами Ратуші тримають плакати «Родини Героїв Небесної сотні за Меморіал на Сихові», «Садовий, припини ігнорувати пам’ять Героїв Небесної сотні», «Садовий, май гідність перед Небесною сотнею».

 

Як зазначив один з учасників акції, який виступив перед депутатами, сихівчани вимагають спорудити монумент Героям Небесної сотні на площі перед кінотеатром ім. О. Довженка, оскільки вважають цю площу чи не єдиними місцем у районі для проведення масових заходів та відпочинку.

 

Водночас, головний архітектор міста Юліан Чаплінськиий нагадав, що раніше було визначено, що головний Меморіал Небесної сотні у Львові має бути громадським простором у центрі міста і для нього уже вибране місце на «Губернаторських валах», що на вул. Кривоноса. На конкурсі уже обрали проект меморіалу, а нещодавно на цьому місці уже заклали капсулу.

 

Юліан Чаплінський також відзначив, що зведення Меморіалу у центрі міста не забороняє мешканцям вшановувати пам’ять Героїв в інших районах Львова. Втім, згідно з дослідженням, проведеним громадською організацією, більшість сихівчан хочуть бачити перед кінотеатром ім. О. Довженка зону для відпочинку.

17.05.2018