Слідчий комітет Росії закидає Григорію Родченкову наклеп.

Мовиться передовсім про заяви колишнього завідувача московської антидопінгової лабораторії щодо маніпуляцій тестами.

 

                                               Григорій Родченков

 

Слідчий комітет Росії (СКР) заявив, що Григорій Родченков брехав щодо підміни в нічний час допінґ-проб російських спортсменів. Нагадаємо, що раніше екс-завідувач московської антидопінгової лабораторії розповідав в інтерв'ю американським ЗМІ, як ночами він і його колеги працювали в таємній лабораторії при світлі єдиної лампи. Там, за його словами, проходила заміна допінґ-тестів за участі співробітників спецслужб, котрі приносили в лабораторію «чисту» сечу. Проби в таємну лабораторію, як розповів Родченков, передавали через невеликий отвір в стіні.

 

Однак представники СКР в п'ятницю, 11 травня, заявили, що допінґ-тести неможливо було підмінити, оскільки їх, мовляв, передавали в лабораторію вдень ​​і потім практично відразу відправляли на дослідження. «З документів випливає, що допінґ-тести надходили в Сочинську лабораторію в денний час, їх реєстрували – і в межах від 30 хвилин до двох годин передавали на дослідження», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті відомства.

 

У СКР також відзначили, що допитані співробітники антидопінґового центру, котрі працювали в Сочинській лабораторії 2014 року, дали свідчення, що жодних дій зі заміни проб не було здійснено. Наприкінці повідомлення представники СКР нарікають: «Слідство продовжує бути відкритим для співпраці з іноземними компетентними органами, Міжнародним олімпійським комітетом і ФІФА, громадськими міжнародними організаціями, в тому числі з ВАДА, а також сподівається на взаємну допомогу від них. Водночас іноземні компетентні органи і міжнародні спортивні організації, як і раніше, не сприяють розслідуванню, міжнародні запити про допит Родченкова, Макларена і кореспондента Зеппельта (Hajo Seppelt – німецький журналіст, котрий першим розповів світові про маніпуляцію допінґ-тестами під час Олімпіади 2014 в Сочі, – Z), надання з ВАДА доказів винуватості Росії не виконані».

 

Нагадаємо, що Григорій Родченков полишив свою посаду завідувача антидопінгової лабораторії в листопаді 2015 року і в січні 2016 року, побоюючись за своє життя, виїхав до Сполучених Штатів, де попросив політичного притулку. Зараз він бере участь у Федеральній програмі США щодо захисту свідків.

11.05.2018