Росії на 4 роки заборонили брати участь у міжнародних спортивних змаганнях.

Таким чином російські спортсмени пропустять, зокрема, дві Олімпіади та один мундіаль.

 

 

Виконавчий комітет Світової антидопінґової аґенції (WADA) в понеділок, дев’ятого грудня, одностайно ухвалив рекомендації Комітету щодо відповідності, тим самим визнавши Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) таким, що не відповідає антидопінґовому кодексу. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

Згідно зі стандартами WADA, якщо національне антидопінґове аґентство втрачає статус, країна фактично позбавляється права допуску до будь-яких міжнародних змагань. Таким чином, в наступні чотири роки Росія не зможе взяти участь, зокрема, в Олімпіадах і в чемпіонатах світу. Окрім того, Росія не зможе приймати в себе великі міжнародні турніри.

 

Тож Російська Федерація як окремий суб’єкт не зможе взяти участі в літніх Олімпійських іграх у Токіо 2020 року, в зимовій Олімпіаді в Пекіні 2022 року, а також у наступному Чемпіонаті світу з футболу, який пройде в Катарі.

 

Водночас спортсмени з Росії, котрі не були спіймані на зловживанні допінґом, зможуть виступати на міжнародних змаганнях під нейтральним прапором. І російський гімн в разі їхньої перемоги не лунатиме.

 

Таким чином Росію покарано за фальшування тестів у Московській антидопінґовій лабораторії. У Москви є ще право оскаржити рішення WADA в Спортивному арбітражному суді.

 

09.12.2019