Невідомі спалили ромський табір.

 

У Львові 9 травня невідомі особи спалили ромський табір, розташований поруч із смт Рудне Залізничного району. У результаті знищено майно ромів, а самі жителі табору були змушені залишити поселення, повідомила омбудсмен Людмила Денисова.

 

«У зв’язку з цим Уповноважений направила запит до керівництва Головного управління Національної поліції у Львівській області з проханням вжити заходів реагування відповідно до вимог законодавства за означеними фактами, а також гарантувати публічну безпеку і порядок у смт Рудне Залізничного району м. Львова.

 

Водночас викликає занепокоєння Уповноваженого з прав людини продовження тенденції до збільшення кількості інцидентів на ґрунті нетерпимості щодо представників ромської національної меншини. Так, на контролі Уповноваженого продовжує перебувати провадження щодо спалення табору ромів на Лисій горі у м. Києві радикально налаштованими особами.

 

На переконання Уповноваженого, такі прояви ксенофобії потребують особливої уваги з боку правоохоронних органів, зокрема ретельнішого розслідування, а також вжиття заходів превентивного характеру щодо недопущення таких випадків у майбутньому», – ідеться у повідомленні.

 

За повідомленням про пожежу у стихійному поселенні ромів слідчі відкрили кримінальне провадження. Подія наразі кваліфікована за ч. 2 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

 

Триває досудове розслідування. Поліцейські встановлюють особи причетних до правопорушення.

 

Водночас, районна адміністрація Личаківського району спільно із поліцією та управлінням безпеки міста звільнила від ромського табору парк Погулянка. З мешканцями табору провели роз’яснювальну роботу, після чого вони залишили територію.

11.05.2018