ВМСУ перейшли на класифікацію кораблів за системою НАТО.

 

Військово-Морські Сили Збройних Сил України перейшли на класифікацію кораблів за номером вимпела, що прийнята багатьма військовими флотами світу, зокрема поширена й серед європейських країн – членів НАТО, передає ukrmilitary.com.

 

Відповідно до такої класифікації, кожен корабель отримує унікальний номер вимпела. Система була запроваджена у ВМС Великої Британії ще перед Першою світовою війною для розрізнення кораблів, спрощення зв'язку і кодування та з часом зазнавала змін. Згодом була стандартизована для НАТО (у США використовують іншу систему).

 

Сучасний номер складається з буквенної (префікс) та цифрової частини. Префікс вказує на клас корабля, наприклад, F (Frigates) – фрегати (корвети), L (Landing vessels) – десантні, М (Minesweepers) – мінно-тральні та ін. Крім того, кожній країні, що приєдналася чи приєднається до системи, виділяються свої інтервали номерів, що гарантує їхню унікальність.

 

Зокрема, серед кораблів ВМСУ в Одесі з новими номерами: морське водолазне судно «Почаїв» – А701 (раніше U701), навчальні катери «Чигирин», «Сміла», «Нова Каховка» – А540, А541 та А542. Префіксом «А» (Auxiliary Vessels) позначають допоміжні судна.

 

Серед інших кораблів ВМС – артилерійський катер «Скадовськ», малі бронекатери пр. 58155 «Бердянськ», «Вишгород», «Лубни», «Кременчук» та «Нікополь» вже були з бортовими номерами типу P170, P175... Р179 – (Patrol). Вони також зберегли цифрові позначення від старих номерів ВМСУ типу U170, змінивши лише префікс.

07.05.2018