Ця спека не довга

 

 

Спекотні +27°C в Галичині протримаються ще три дні, а вже з 6 травня температура повітря знизиться до +20°C. Втім, потриває то «позимніння» не надто довго – уже 9 травня стовпчики термометрів знову поповзуть вгору і 11 травня досягнуть позначки +25°C.

 

 

Друга декада травня, за прогнозами синоптиків, заповідається справді прохолоднішою: від 12 до 16 травня поступово зимнітиме – аж до +15–17 °C , а деякі метеоресурси пророкують на 16 травня навіть не більше +11°C. Наступна така нижня точка – 22 травня, коли більшість прогнозів обіцяють +14–15°C, а деякі навіть +10°C.

 

Відтоді і до кінця травня температура щодень потроху, але неухильно зростатиме, і на початок літа встановляться цілком комфортні +20–22°C.

 

Однак ітимуть дощі: починаючи з 14 травня нема такого дня у цьому місяці, на який синоптики не прогнозували б захмареного неба й опадів.

 

Та не будемо забувати, що синоптики люблять помилятися, а надто коли йдеться про прогноз погоди на триваліший за 5 днів термін. Це доводить бодай наш порівняльний графік, з якого бачимо, на що нас у квітні налаштовували гідрометеоцентри і що ми мали у реальності.

 

 

03.05.2018