57 американських конґресменів засудили прояви антисемітизму в Польщі та Україні.

Вони надіслали відповідного листа до Державного департаменту Сполучених Штатів.

 

 

У листі, опублікованому на сайті конґресмена-демократа Ро Ханни (Ro Khanna), члени Палати представників Конгресу США закликають посилити дипломатичний тиск на Польщу й Україну. Підписанти листа звинувачують влади цих країн в тому, що вони «сприяють спотворенню історичної правди про Голокост» і «докладають недостатньо зусиль для боротьби з антисемітизмом і спробами виправдання співпраці з нацизмом».

 

Зокрема, різкої критики зазнав нещодавно ухвалений в Польщі закон про Інститут національної пам’яті. Конгресмени закидають Польщі законодавче запровадження кримінального покарання за твердження, що поляки брали участь в Голокості. Вони називають це «новітнім прикладом цензури».

 

Також автори листа критикують український закон «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті», ухвалений 2015 року. Американські конґресмени вважають, що в ньому міститься героїзація колабораціоністів, до яких вони зараховують, зокрема, лідерів українського націоналістичного руху Степана Бандеру і Романа Шухевича. Також вони засудили загалом діяльність Організації українських націоналістів у часи Голокосту.

 

Конґресмени просять Держдепартамент залагодити, аби США не фінансували антисемітських та неонацистських організацій, до яких вони зарахували, зокрема, полк «Азов», який нині  входить до складу Національної гвардії України.

26.04.2018