Янукович обурений завершенням допиту свідків на суді.

 

Колишній президент України Віктор Янукович назвав незаконним завершення судових слухань в Оболонському суді у справі про державну зраду, а також перехід до стадії дебатів.

 

Про це йдеться у зверненні Януковича до української влади, оприлюдненому прес-секретарем старшого сина екс-президента Олександра Януковича Юрієм Кірасиром.

 

"Суд дуже квапиться, тому що правда, сказана свідками у справі, може сильно вплинути на результати дострокових парламентських виборів, на яких Порошенко і його оточення мріють призначити себе переможцями", – вважає горе-президент.

 

На думку Віктора Януковича, покази його посіпак мали би істотний вплив для доведення його невинуватості у справі про державну зраду.

 

"Почувши правду з уст лише трьох високопоставлених свідків – міністра закордонних справ Леоніда Кожари, "губернатора" Михайла Добкіна і начальника Генерального штабу Юрія Ільїна – суд пересвідчився, що покази решти – голови Адміністрації президента Андрія Клюєва, голови СБУ Олександра Якименка, міністра МВС Віталія Захарченка, командувача внутрішніми військами Станіслава Шуляка та інших свідків – остаточно зруйнують сфабриковане звинувачення", – гадає Янукович.

 

Зате Януковичеві не сподобалися заяви свідків захисту. "Публічні допити організаторів державного перевороту та їхніх поплічників показали, що в найбільш критичний для країни момент вони, мов пацюки в клітці, ділили здобич, а не думали про єдність України, про недопущення розколу", – написав екс-президент.

 

На думку Януковича, "нинішній режим тримається на брехливих історіях і міфах про "мирний Майдан", про "кривавого диктатора" і "сепаратистів Донбасу".

 

"Правда", як вона ввижається Януковичеві, є в тому, що "ці злочинці спочатку самі розстріляли Небесну сотню, потім позбавилися від непотрібного їм Криму, а потім пролили кров тисяч українців на Донбасі – регіоні, який їх не визнав".

 

Колишній лідер Партії регіонів також певен, що в нього досі ватага прихильників в Україні. "Влада судить не мене – вона показово судить мільйони українців, котрі за мене голосували", – ствердив Янукович.

 

19 квітня, після відхилення низки клопотань захисників, суд з розгляду справи про вчинення Януковичем державної зради перейшов до стадії дебатів. Почав виступати прокурор Кравченко, однак адвокати екс-президента висловили обурення з приводу такого рішення судді й на знак протесту залишили засідання. Суддя змушений був оголосити перерву у засіданні до 3 травня, інформує УНІАН.

 

Янукович обвинувачується у вчиненні держзради, пособництві представникам влади РФ, в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією, веденні агресивної війни, тобто злочинах, передбачених ч.1 ст.111, ч.5 ст.27, ч.3 ст.110, ч.2 ст.437 Кримінального кодексу України. 29 червня 2017 року колегія Оболонського суду Києва задовольнила клопотання сторони обвинувачення про спеціальне судове провадження у справі Януковича.

 

20.04.2018