Росія шлякує через блокування в Україні екіпажу судна "Норд".

 

Міністерство закордонних справ Росії погрожує Украні "жорсткою відповіддю" за блокування на території України екіпажу риболовного судна "Норд", яке затримали в акваторії Азовського моря наприкінці березня українські прикордонники.

 

Про це йдеться у заяві МЗС Росії.

 

"Обурені цинічним свавіллям, котре чиниться київським режимом щодо простих моряків. Примусове примушення до українського громадянства і неможливість вільно покинути Україну грубо порушує основоположні права людини, суперечить цивілізованим нормам міжнародних відносин", – зазначає служба Сєрґєя Лаврова.

 

"Вимагаємо припинити знущатися над російськими громадянами і дати їм змогу нарешті безперешкодно повернутися додому до своїх сімей. Наш терпець не безмежний. Залишаємо за собою право на жорстку відповідь", – ідеться у заяві російського МЗС.

 

Напередодні Державна прикордонна служба перехопила при спробі покинути територію України сімох членів екіпажу судна "Норд". Водночас двом морякам, які йшли першими, таки вдалося вирушити до Росії через Білорусь. ДПСУ трактує, що вони покинули Україну "обманним шляхом".

 

"В аеропорту «Жуляни» на рейс, що прямував до Білорусі, зареєструвалося нібито двоє громадян РФ, які на паспортний контроль пред’явили документи громадян РФ, видані в генконсульстві РФ в місті Харків. Оскільки українська сторона в жодному разі не визнає документи, які видані окупаційною владою РФ в Криму, але це не розповсюджується на документи, які видані офіційно діючими диппредставництвами РФ на території України, та оскільки транскрипція прізвищ громадян в паспортах РФ відрізнялася від ідентифікаційних цих громадян України – членів суднокоманди "Норд", які містилися в базах даних, ці громадяни були пропущені через кордон та вилетіли до Білорусі. На момент вильоту відповідних доручень від інших правоохоронних органів чи рішень судів щодо обмеження у виїзді членів суднокоманди на адресу Держприкордонслужби не надходило", – пояснили в ДПСУ.

 

Решті екіпажу не пощастило проскочити.

 

"Враховуючи те, що існують підстави сумніватися у законності видачі громадянам України – членам суднокоманди "Норд" документів, які нібито підтверджують громадянство РФ, о 15:20, під час оформлення пасажирів на рейс, що прямував до Мінська, Державна прикордонна служба України відмовила у виїзді ще 7 громадянам України – членам суднокоманди "Норд", які надали на прикордонний контроль аналогічні документи громадян РФ, вилучила їх та склала протоколи про чергову спробу незаконного порушення державного кордону України", – поінформували в Прикордонній службі.

 

ДПСУ запропонувала кримським морякам, котрі отримали російські леґітимації, звернутися до органів Державної міграційної служби "задля підтвердження громадянства України та виїзду в подальшому до місць постійного проживання на законних підставах".

 

МЗС Росії підтвердило, що двоє моряків таки вискочили з території України. В Москві вважають, що в діях ДПСУ є нелогічність. "Їхні документи під надуманим приводом були вилучені, а на моряків склали протоколи про адміністративне правопорушення. Хоча раніше в той же день і з того ж аеропорту на батьківщину через Мінськ по російських паспортах вилетіли два члени екіпажу судна "Норд", – прокоментували у Сєрґєя Лаврова.

 

20.04.2018