Містяни заклали пам'ятну капсулу з нагоди початку будівництва меморіалу Небесній сотні.

 

Сьогодні, 17 квітня, відбулось урочисте закладення пам’ятної капсули з нагоди початку будівництва меморіалу пам’яті Героїв Небесної сотні на «Губернаторських валах», інформує прес-служба Львівської міськради.

 

Участь у заході взяли представники влади міста Львова, родини учасників Революції гідності, духовенство, автори проекту. Розпочали церемонію закладення капсули хвилиною мовчання, опісля чого духовенство провело молитву, освятило територію спорудження меморіалу. Родини Небесної сотні підписали текст, поміщений у капсулу.

 

Споруджуватимуть меморіал за проектом переможців Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на кращу концепцію громадського простору з вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні у місті Львові.

 

На конкурс було подано 25 проектів, серед яких журі вибрало переможців – авторський колектив з міста Львова: Андрій Лесюк, Марія Яструбчак, Христина Пундак. Переможці отримали 90 тис. грн та можливість реалізувати свій проект.

 

Ухвалою сесії цьогоріч було передбачено на спорудження меморіалу 15 млн грн. Процес будівництва триватиме орієнтовно до лютого 2019 року.

 

Проектанти запропонували облаштувати новий громадський простір з обох сторін вулиці Кривоноса. Вони вирішили поєднати ідею створення пішохідного мосту над вулицею Кривоноса й облаштування меморіальної площі.

 

Меморіал складатиметься з двох частин: площі зі стелою на верхній терасі та з пішохідного моста між пагорбами вздовж вулиці Кривоноса. Він виводитиме на терасу зі сторони вулиці Замкової, де створять площу і стелу, присвячену Героям Небесної сотні. 

 

На мості запропонували встановити накриття, вироблене зі спеціальної сталі. На даху цього накриття будуть вирізані імена героїв Небесної Сотні, крізь які у дощову погоду стікатиме вода, що символізуватиме «вічні сльози» за загиблими, а у сонячну погоду ці літери мають підсвічуватися природнім світлом.

 

Відповідно до архітектурного проекту, на мості також будуть розташовані п’ять плит, що символізують п’ять днів, у які загинула найбільша кількість людей під час Революції гідності. Також вони є символом барикад та щитів, що були невід’ємною складовою тих подій. На меморіальній площі встановлять спеціальну стелу.

 

Концепція проекту – це створення мінімалістичного простору, що передає дух сучасності та увіковічнює пам’ять Героїв Небесної сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності.

17.04.2018