У місті руйнується фортечний мур, на реставрацію якого виділили майже 700 тис. грн.

 

В Івано-Франківську відома фортечна стіна, що простояла багато років без будь-якого втручання, сиплеться після нещодавніх реставраційних робіт, повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook архітектор Ігор Панчишин.

 

«Нефахові "водні процедури" під час морозів фатально зруйнували як в’яжучий розчин, так і саму цеглу. Хтось вирішив, що з пам'ятками можна поводитись, як зі стайнею... Морози з водою – найліпший спосіб зруйнувати будь-яку кладку, навіть столітню. Жодна рослинність за роки так не руйнувала кладку, як це зробили "охоронці спадщини" за один сезон. Залишки історичної цемянки (вапняного в’яжучого) – як німий докір невігласам... Прикро. Тепер окрема наукова проблема – укріпляти й ін'єктувати бастіонну стіну», – написав Ігор Панчишин.


Стара фортечна стіна в Івано-Франківську. Фото: Ігор Панчишин/Facebook

 

Реставрація фортечної стіни обійшлася міському бюджету в 671,2 тис. грн, пише "Місто".

 

Водночас начальник відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак запевнив, що підхід департаменту до робіт серйозний, а стіна ще не в належному стані, адже реставрація триває.

 

«Роботи ще не закінчились. Ми тільки розчистили стіну від трави та ґрунту, які були занесені у шви між цеглою. Минулого року ми все промили, а зараз маємо  розшивати шви і заповнювати спеціальним розчином фрагменти, які випадають», – каже чиновник.

 

Володимир Ідак обіцяє, що до кінця 2018-го реставраційні роботи завершать, і тільки тоді можна буде судити про якість реконструкції.

 

16.04.2018