У «Шевченківському гаю» цьогоріч відреставрують 8 об’єктів.

 

На 2018 рік в Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай) запланували реставрацію 8 об’єктів, інформує прес-служба Львівської міськради.

 

Зокрема, ідеться про відновлення церкви із с. Стоянів і хати зі с. Сілець, що у секторі «Львівщина». Також відновлять не так давно реставрований буковинський вітряк зі с. Шилівці, що його минулого року пошкодив буревій. 

 

«Як показує досвід, за рік у середньому ми реставруємо 8-9 великих архітектурних об’єктів. За минулий рік нам навіть вдалося перевиконати наш план: замість вказаних 8-ми ми повністю зробили 9, а ще один, хату зі с. Бережниця, – відреставрували на 50%. Таким чином, незважаючи на труднощі, які створює часом погода, а часом і людський фактор, ми упевнено працюємо, дотримуючись задекларованої стратегії музею», – зазначив директор Роман Назаровець.

 

За минулий рік з бюджету розвитку міста було використано 1 369 989,91 грн на реставрацію 9-ти експонатів в Шевченківському гаю.

 

«Реставрація – процес постійний, затратний і дещо непередбачуваний. Будівлям, з якими маємо справу, є понад сто, двісті і більше років, тому точно спрогнозувати перебіг реставраційного процесу важко. Бо ще важливо не просто відновити об’єкт, а максимально зберегти відсоток його автентичності. Це все потребує дотримання давніх технік будівництва, якими зараз мало хто володіє. Тому наші майстри для нас – на вагу золота: вони повинні виконувати не тільки планові реставраційні роботи, а ще ліквідовувати різні форс-мажорні наслідки, що виникають дуже часто, оскільки ми розміщені просто неба», – розповідають працівники будівельно-реставраційного відділу музею.

12.04.2018