Молоко і заспокійливе для Феміди

Правосуддя в Україні – процес заплутаний і дуже часто незбагненний, а все, що має відношення до юриспруденції, викликає запаморочення.

 

Затримання тижня

 

 

Кремль, який чотири роки тиражує ідею про те, що Революція гідності була антиконституційним переворотом, мав би в повному складі на радостях напитися, слідкуючи за «справою Бубенчика». Якщо процес щодо львів’янина, який отримав звання Народного героя, не спустять на гальмах, то Янукович може без проблем повертатися до своїх страусів в Межигір’ї, а «беркути» звернутися до найгуманнішого вітчизняного суду по відшкодування моральних збитків. Тільки Чечетов на тому світі кусає лікті через своє надто поспішне рішення вийти надвір через вікно.

 

Івану Бубенчику інкримінували вбивство двох правоохоронців і замах на третього. Вже в залі суду він мав усі шанси тісніше познайомитися з кайданками, але справа набула потужного резонансу і прокуратура дала поки що задній хід. Підозрюваний не визнає провини у вбивстві правоохоронців, за яке міг би сісти у в’язницю довічно, і спростовує твердження прокурора про те, що не з’являвся для проведення слідчих дій.

 

За логікою прокуратури, тепер в суд пасувало б запросити тих громадян України, які взимку 2014 року говорили про «кулю в лоба», закликали прийти на Майдан з зареєстрованими мисливськими рушницями і каталися в центрі столиці на екскаваторі.

 

Розкриття тижня

 

 

Жовтневий вибух біля телеканалу «Еспресо» не став «глухарем», хоча песимісти стверджували, що розкрити той теракт не до снаги Службі безпеки. Виявилося, того разу СБУ зарплату отримує не даремно і з’ясувати, хто підігнав мопед з вибухівкою, вона може, щоправда, не на всі сто відсотків.

 

Виконавців теракту встановлено, ними виявилися громадяни України Григорян і Лисак, які зараз переховуються на території Росії. Не встиг втекти до сусідів ще один терорист – М’ятник, якого затримано, і він зараз розповідає, як встановлював вибухівку. Організатор замаху залишається анонімним, але в СБУ знають, що це співробітник Головного управління Генштабу збройних сил РФ.

 

«Звісно, що ми будемо звертатися до РФ в рамках надання міжнародно-правової допомоги із запитом про встановлення їхнього місцезнаходження та видачу їх правоохоронним органам України. Як Росія на це відреагує? Подивимося», – заявив заступник прокурора міста Києва Павло Кононенко.

 

Крім виявлення в справі російського сліду, правоохоронці з’ясували, що об’єктом атаки був народний депутат Ігор Мосійчук. Тепер пасувало б встановити, чим красномовний радикал насолив росіянам, що ним зацікавилося ціле Головне управління тамтешнього Генштабу.

 

Поліграф тижня

 

 

Крім переполоху у Верховній Раді, Надія Савченко вміє тріпати нерви правоохоронцям. Слідчі СБУ, які займаються справою невгамовної депутатки, призначили комісійну судову психологічну експертизу з використанням поліграфа. Експертизу було призначено відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства України для перевірки правдивості показань підозрюваної щодо інкримінованих їй злочинів. СБУ нагадала Надії, що вона обіцяла пройти детектор брехні, але тепер щось в поведінці Савченко помінялося.

 

«Підозрювана у присутності експертів відмовилась брати участь у дослідженні, висунувши нові вимоги – надати їй спочатку для ознайомлення всі наявні у слідства матеріали проведених негласних слідчих (розшукових) дій», – повідомили в прес-центрі СБУ.

 

Після ознайомлення з матеріалами Савченко придумає ще якийсь клопіт слідчим, і поки спецслужба таки доведе її до кабінки з куленепробивним склом, мине ще достатньо часу.

 

Поки що колишня льотчиця продовжує голодування і, за інформацією її сестри, до Савченко приїздила «швидка». Чи були в складі бригади медиків психіатри, Савченко-молодша не повідомила.

 

Міністр тижня

 

 

Керівник МВС вміє не лише жбурлятися склянками, а і розповідати про страхи, яких вдалося уникнути. За інформацією Арсена Авакова, народні депутати ходять по лезу ножа. Не встигли вони оговтатися від Савченко з мінометами, як Арсен Борисович повідомив слуг народу, що їх хотіли розстріляти бандити на чолі з колишнім главою «Урспирту» Лабутіним.

 

В броньований автомобіль самого Авакова мали вистрелити з гармати «Гіацинт», а нардепів страчувати перед будівлею Верховної Ради по одному від кожної фракції. В цей момент мусіли б втішитися позафракційні нардепи.

 

Крім представників вищого законодавчого органа, Аваков напружив і Президента. «Я здригаюся, коли чую про єдиного кандидата. Я вважаю, що Порошенко може бути одним із реальних кандидатів у президенти – поряд з іншими. І нехай кожен громадянин сам собі вибирає, кого він вважає гідним», – сказав він і висловився за розширення повноважень Верховної Ради.

 

Тепер Петро Олексійович мав би зробити висновки, бо попередив його не якийсь багатослівний політик, а людина при дуже поважній посаді.

 

10.04.2018