ВР ухвалила закон про дипломатичну службу.

 

Верховна Рада ухвалила президентський закон про дипломатичну службу (№7322).

 

За таке рішення на засіданні в четвер проголосувало 276 народних депутатів, повідомляє УНІАН.

 

Закон встановлює, що систему органів дипломатичної служби складають Міністерство закордонних справ України, представництва МЗС на території України, а також закордонні дипломатичні установи України. Серед основних завдань органів дипслужби, зокрема, є забезпечення захисту національних інтересів України; реалізація зовнішньополітичного курсу України, спрямованого на розвиток політичних, економічних, культурних, гуманітарних, наукових, інших зв'язків з іноземними державами та міжнародними організаціями.

 

Також дипслужба має на меті захист прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном; забезпечення дипломатичними засобами і методами захисту суверенітету, міжнародної безпеки, територіальної цілісності та непорушності кордонів України, її політичних, торговельно-економічних, культурних, гуманітарних та інших інтересів.

 

Законом визначаються посади дипломатичної служби та посади працівників, які виконують функції з обслуговування, а також категорії дипломатичних посад і дипломатичні ранги.

 

Вступ на дипслужбу здійснюється шляхом призначення громадянина України на посаду дипломатичної служби за результатами конкурсу, крім визначених цим законом випадків, коли призначення на дипломатичні посади здійснює президент. Конкурс на зайняття посади дипломатичної служби проводиться конкурсною комісією МЗС у порядку, встановленому законодавством про державну службу, з урахуванням особливостей, встановлених законом.

 

Призначення на посаду дипломатичної служби є безстроковим, крім випадків, передбачених законом, та у випадку призначення за контрактом.

 

Якщо особи йдуть на посаду вперше, то встановлюється випробування – строком до 6 місяців. Особам, які призначаються президентом, випробування не встановлюється.

 

Міністр закордонних справ вносить президентові подання про призначення надзвичайного і повноважного посла України, надзвичайного і повноважного посла України з резиденцією в Києві, постійного представника України при міжнародній організації, представника України при міжнародній організації, глави місії України при міжнародній організації після проведення консультацій у комітеті Верховної Ради України, до предмета відання якого віднесено питання дипломатичної служби.

 

Граничний вік перебування на дипломатичній службі становить 65 років. Ухвалений закон набирає чинності через 6 місяців з дня його опублікування.

 

06.04.2018