Користувачі Facebook зможуть видаляти зібрану про них інформацію.

Загалом соціальна мережа має намір змінити систему управління персональними даними на тлі скандалу з витоком інформації.

 

 

Соціальна мережа Facebook в своєму блозі опублікувала в середу, 28 березня, повідомлення про нові функції, за допомогою яких можна буде зробити свій еккаунт безпечнішим. Появу цих оновлень спричинив скандал зі звинуваченням компанії в незаконній передачі персональних даних Cambridge Analytica.

 

Соцмережа, яка налічує 2,2 мільярда користувачів, анонсувала зміни в системі управління персональними даними, заявивши, що «чітко і ясно» почула скарги. Незабаром користувачі зможуть видаляти інформацію про друзів, історії пошуку, лайки та коментарі. Зміни торкнуться також меню налаштування приватності, яке стане доступнішим і зрозумілішим. Також користувачам буде надано більше можливостей для захисту свого еккаунту від зламу й крадіжки, наприклад, двофакторна аутентифікація.

 

Нагадаємо, що на початку березня британську аналітичну компанію Cambridge Analytica звинуватили в незаконному використанні даних користувачів Facebook під час виборчої кампанії Дональда Трампа. За даними розслідування телеканалу Channel 1, компанія брала участь в понад двох сотнях передвиборчих кампаній по всьому світу, в тому числі в Нігерії, Кенії, Чехії, Індії та Аргентині. У розслідуванні відзначено, що компанія вдавалася до поширення неправдивої інформації і компромату про кандидатів.

 

Засновник і голова Facebook Марк Цукерберґ опублікував заяву з приводу незаконного збору особистої інформації компанією Cambridge Analytica. Він визнав, що його компанія несе відповідальність за дані своїх користувачів.

 

Федеральна торгова комісія США почала розслідування щодо Facebook після того, як з'явилася інформація про витік особистих даних користувачів соціальної мережі.

28.03.2018