СБУ викрила провокаторів, котрі плюндрували єврейські та польські пам'ятки.

 

Служби безпеки України та прокуратура викрили у Чернігові організоване угруповання, котре здійснювало злочини, спрямовані на розпалювання міжнаціональної ворожнечі та завдання шкоди міжнародному іміджу України. Група працювала на замовлення російських спецслужб.

 

Про це йдеться в повідомленні СБУ.

 

Правоохоронці встановили, що учасники угруповання причетні до здійснення низки актів вандалізму щодо об’єктів польської та єврейської культурно-релігійної спадщини на території Сумської та Волинської областей.

 

"Оперативники спецслужби задокументували, що в ніч з 25 на 26 грудня 2017 року в селі Мельники Шацького району на Волині зловмисники обмалювали та розбили хрести братської могили польських прикордонників, які загинули у вересні 1939 року в боях з "Червоною армією". В ніч з 29 на 30 грудня 2017 року вандали нанесли антисемітський напис на будівлі юдейської громади "Єврейський дім" у Сумах", – повідомила прес-служба.

 

Під час обшуків у помешканнях фігурантів справи правоохоронці вилучили вісім тротилових шашок, п’ять гранат РГД-5, холодну зброю, антиукраїнську символіку "та інші матеріали, які підтверджують їх протиправну діяльність".

 

23.03.2018