МВФ привітав призначення голови Національного банку.

 

Міжнародний валютний фонд України привітав призначення Якова Смолія головою Національного банку України.

 

Про це йдеться у заяві постійного представника МВФ в Україні Йоста Люнгмана, котру цитує аґенція УНН.

 

“Ми вітаємо призначення Якова Смолія головою Національного банку України і розраховуємо на співпрацю з ним та з очолюваною ним інституцією. Протягом останніх років НБУ разюче просунувся вперед у питаннях грошово-кредитної політики та оздоровлення банківської системи і постав як критично важливий якір стабільності в Україні”, – йдеться у заяві.

 

Постійний представник МВФ в Україні також наголосив на тому, щоби НБУ у складі команди високопрофесійних фахівців продовжував ці зусилля і залишався незалежним.

 

Напередодні Верховна Рада дала 247 голосів за призначення Якова Смолія головою Національного банку.

 

Виступаючи перед депутатами, Смолій запевнив, що й надалі продовжуватиме "розбудову сучасної, стійкої та прозорої банківської системи, яка зможе ефективно сприяти сталому економічному розвитку".

 

"Для реалізації цієї амбітної цілі маю чітке бачення та план. Цей план містить як стратегічні проекти на довгострокову перспективу, так і конкретні кроки, що будуть реалізовані найближчим часом", – запевнив Смолій.

 

Він зазначив, що насамперед треба якнайшвидше відновити кредитування реального сектора економіки, адже вже зараз банківська система має достатньо коштів, аби запустити повномасштабне кредитування.

 

"Загалом понад 80 млрд гривень можуть бути спрямовані на відродження економіки України. Водночас ми маємо кілька проблемних питань – це критичний обсяг непрацюючих кредитів у портфелях банків і слабкий захист прав кредиторів. Їхнє вирішення можливе лише шляхом зміни законодавства", – наголосив Смолій.

 

Він також зауважив, що головним для НБУ лишається збереження цінової фінансової стабільності, сприяння економічному зростанню та інтеграція української фінансової системи до європейської.

 

"За останні три роки Національному банку вдалось стабілізувати макроекономічну ситуацію, оздоровити банківський сектор та впровадити такі важливі інновації, як інфляційне таргетування та плаваючий валютний курс. Команда Національного банку продовжить розбудову сучасного та відкритого головного банку країни, який має довіру суспільства", – похвалився Смолій.

 

Учора ж Верховна Рада звільнила Валерію Гонтареву. "Я вважаю мою місію повністю виконаною, тому що реформи зроблені. Вперше в історії нашої держави відставка голови НБУ не є політичним рішенням", – заявила Гонтарева.

 

16.03.2018