Зима повертається

 

Попри попередні прогнози, на Галичину знову суне суттєве похолодання. Зимніти почне з суботи, 17 березня, коли температурна повітря вдень у північній частині Галичини опуститься нижче нуля. І це тоді, коли напередодні – 16 березня – сонце пригріє аж до +12°C.

 

 

 

 

 

 

Прогноз для Галичини від InMeteo (ventusky.com)

 

Попри те, що тимчасове повернення зими в Галичину неминуче, різні метеосайти прогнозують різний ступінь і тривалість цього похолодання: найоптимістичніші обіцяють лише нічний мінус з 16 по 22 березня ( -1°C – -9°C ), а найжорсткіший прогноз виглядає так, що від неділі до середи вночі гахне 10-15 градусів морозу, а вдень від 1 до 9 теж нижче нуля.

 

У Львівському гідрометеоцентрі Z пояснили, що похолодання в Галичині буде обумовлене потужним антициклоном, який сформується над Скандинавією. "Перебудова баричного поля розпочнеться вже 14 березня. На зміну теплим та вологим повітряним масам з Заходу до нас почне надходити холодне повітря зі Сходу. Поступово набиратиме сили антициклон, – тлумачить т. в. о. керівника відділу метеопрогнозування Львівського регіонального центру з гідрометеорології Олена Смалюх. – Тим часом над Середземним морем будуть формуватися циклони, і ми фактично опинимося на кордоні впливу антициклону з Півночі та циклонічної депресії з Півдня".

 

Львівський гідрометеоцентр не спеціалізується на довгостроковому пронозуванні погоди й точно подає проноз на термін до 5 дід. Втім, консультативно пані Смалюх попередила, що 17 березня дощ перейде у сніг, а температра повітря впродовж доби триматиметься в межах від -2°C до +3°C. Вже 18-19 березня позимніє аж до -10°C – -12°C вночі і -2°C – -7°C вдень.

 

"Звісно, наш прогноз на ці дні ще коригуватиметься. Однак за багаторічними спостереженнями погоди таке зниження температури в кінці другої декади березня не є для нас якоюсь дивиною. -19,6°C було зафіксовано 19 березня 1962 року. -17°C – 28 березня 1952 року. А вже не так давно – у 2013 році – 25 березня температура повітря у Львові опустилася до -19,5°C", – розповідає пані синоптик.

 

Втім, такі весняні похолодання зазвичай не бувать тривалими, і з 23 березня у Галичині теплітиме. Весна повертатиметься сміливо: більшість гідрометеостанцій, які подають довгостроковий прогноз, вже вдень 22 березня обіцяють нам +10°C, а 23 березня усі +14°C.

 

12.03.2018