США пролонґували санкції проти Росії.

У Білому домі вважають, що Росія не змінила своєї агресивної політики щодо України.

 

 

«Дій і політики, які проводить влада Російської Федерації, включно з цілеспрямованою анексією Криму і використанням сили в Україні, не було скориговано. Вони продовжують підривати демократичні процеси й інститути в Україні, загрожувати миру, безпеці, стабільності, суверенітету і територіальній цілісності цієї країни… Оскільки ситуація в Україні продовжує становити незвичайну і екстраординарну загрозу національній безпеці й міжнародній політиці США, то санкції проти РФ буде подовжені ще на рік», – наголошено в повідомленні прес-служби Білого дому. Таким чином американські санкції проти Кремля подовжено до 6 березня 2019 року.

 

Розпорядження про запровадження першого раунду санкцій проти Росії підписав президент Барак Обама ще в березні 2014 року після окупації Криму Росією на підставі Акту про міжнародну надзвичайну ситуацію, яка надає главі Білого дому право вживати необхідних заходів в зв'язку «з незвичайною або надзвичайною загрозою національній безпеці й зовнішній політиці Сполучених Штатів». Після цього, тільки 2014 року, Обама підписав ще три виконавчі розпорядження про санкції, пов'язані з ситуацією в Україні.

 

Своїм першим указом від  6 березня 2014 року Обама запровадив санкції проти осіб, які несуть відповідальність за порушення суверенітету і територіальної цілісності України. 16 березня 2014 року було заморожено рахунки, арештовано майно і відмовлено у видачі віз низці російських посадових осіб. 20 березня список високопоставлених осіб, проти яких введені обмеження, було розширено. А 19 грудня 2014 року санкції були запроваджені проти Криму – зокрема, було заборонено ввезення в США товарів і послуг з півострова.

03.03.2018