Росія заблокувала резолюцію щодо Ємену в РБ ООН.

Документ передбачав санкції проти Ірану.

 

 

Росія в понеділок, 26 лютого, наклала вето на проект резолюції Ради Безпеки ООН, в якому армія Ірану названа співучасницею ракетних ударів по Саудівській Аравії, що їх вчинили єменські повстанці-хусити. Проект, запропонований Великою Британією і підтриманий Францією та Сполученими Штатами, передбачав санкції щодо Ірану через поставки зброї хуситам в Ємені в обхід ембарго.

 

Постійний представник Росії при ООН Василь Небензя пояснив, що, з точки зору Москви, звинувачення на адресу Ірану не доведені. При цьому він згадав також «непідтверджені висновки» експертної групи з цього питання. Про це повідомило видання Zeit Online.

 

Представниця США Нікі Гейлі (Nikki Haley), своєю чергою, розкритикувала поведінку російських представників у Раді Безпеки ООН, заявивши, що Кремль «захищає підтримуваний терористами режим в Ірані». Британський постійний представник при ООН Джонатан Аллен (Jonathan Allen) заявив, що висновків експертної групи не можна іґнорувати лише через те, що вони «політично незручні». Іран, за його словами, слід притягти до відповідальності.

 

Урешті-решт, Рада Безпеки ООН одностайно схвалила інший проект резолюції, запропонований Росією. У ньому на рік пролонґовано ембарго на постачання зброї до Ємену, але не згадано про роль Ірану в єменській кризі.

 

У Ємені хусити, котрі мають підтримку Ірану, воюють проти армії президента Абда Раббо Мансура Хаді, котрого, своєю чергою, підтримує коаліція, очолювана Саудівською Аравією. З листопада 2017 року хусити неодноразово обстрілювали ракетами територію Саудівської Аравії. Уряд в Ер-Ріяді звинуватив Іран в поставках ракет хуситам.

27.02.2018