Екс-прем’єр Польщі заявив про непричетність Степана Бандери до Волинської трагедії.

 

Ян Ольшевський припустив, що якби Бандера улітку 1943-го не перебував у концтаборі, то трагедії вдалося б уникнути.

 

 

Колишній прем’єр-міністр Польщі Ян Ольшевський вважає, що поляки безпідставно звинувачують Степана Бандеру у трагедії на Волині. Бандера, на його думку, відповідальний лише за убивство міністра внутрішніх справ Польщі Броніслава Пєрацького у 1934 році. «Злочин Степана Бандери проти польської держави був насправді тільки один. Бандера відповідальний за замах на керівника польського МВС, полковника Броніслава Пєрацького, за що й був засуджений до смертної кари. І ті, хто сьогодні у Польщі охоче говорять про бандеризм, найчастіше про цей злочин забувають», – заявив у інтерв’ю для видання Super Express Ольшевський, коментуючи зміни до закону про Інститут національної пам’яті.

 

Ольшевський зазначив, що рішення про заміну смертної кари  на довічне ув’язнення ухвалив щодо Бандери сам Юзеф Пілсудський. «Рішення про невиконання смертного вироку було ухвалене за відома, а найімовірніше, на підставі наказу самого маршалка. І дуже добре, що так сталось, бо Бандера відіграв дуже важливу роль в історії боротьби українців за незалежність», – додав колишній прем’єр-міністр Польщі.

 

Екс-прем’єр Польщі також зауважив, що у Польщі помилково пов’язують ім’я Степана Бандери із Волинською різаниною. Він зазначив, що з тими трагічними подіями Степан Бандера не мав нічого спільного, оскільки у час, коли вона відбувалась, був вже у концтаборі «Заксенгаузен», куди його ув’язнили німці. «Якби Бандера міг тоді ухвалювати рішення, то, найімовірніше, злочину на Волині не відбулося б. Він був мислячим політиком. Цей злочин пов'язують із іменем Романа Шухевича. Однак є потреба у поглиблених дослідженнях цієї теми. Також і про роль СРСР у цьому злочині», – зазначив Ян Ольшевський.

 

Ян Ольшевський народився 1930 року. Відомий польський діяч опозиції, у 60-х роках був адвокатом в декількох процесах польських дисидентів. Очолював уряд Польщі з 23 грудня 1991-го до 5 червня 1992 року. Тричі обирався до Сейму Польщі, у 2006-2010 рр. був радником президента Леха Качинського.

26.02.2018