Викладач, упійманий на хабарі, заплатить штраф у 17 тис. грн.

 

Доцент НУ «Львівська політехніка», затриманий на отриманні хабара у січні цього року, сплатить 17 тис. грн штрафу. Такий вирок ухвалив Галицький районний суд Львова 14 лютого, передає 032.ua

 

Як йдеться у вироку суду, 11 січня цього року в аудиторії №214 навчального корпусу №6 НУ «Львівська політехніка» доцент, який був екзаменатором з предмету «організація автомобільних перевезень», а також входив до складу екзаменаційної комісії, отримав від студента групи АТ-42 неправомірну вигоду у розмірі 370 доларів США за позитивне складання екзамену, а також за подальшу підготовку та захист дипломної роботи. 

 

Згідно з документами справи, доцент почав працювати на кафедрі експлуатації та ремонту автомобільної техніки Інституту інженерної механіки та транспорту НУ «Львівська політехніка» ще у 2002 році.

 

31 січня прокурор Львівської місцевої прокуратури №1 уклав з підозрюваним угоду про визнання винуватості, яку Галицький районний суд затвердив.

 

Відтак викладача визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.368 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням службового становища), і суд призначив йому узгоджене сторонами покарання у вигляді штрафу розміром 17 тис. грн.

 

Крім того, він позбавив доцента права обіймати посади, пов'язані з виконанням адміністративно-господарських функцій на рік, а також скасував запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, обраного йому раніше. 

 

Вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.368 КК України карається штрафом від 750-ти до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

21.02.2018