Дональд Трамп нарешті визнав, що Кремль втручався у вибори.

Водночас Білий дім поклав провину за це на адміністрацію Барака Обами.

 

 

Президент США Дональд Трамп повністю визнає, що російська сторона не тільки намагалася втручатися, а й фактично втручалася в американські вибори 2016 року і навіть впливала на них. Про це заявила прес-секретарка Білого дому Сара Сандерс (Sarah Sanders) на брифінгу для преси у вівторок, 20 лютого.

 

«Цілком зрозуміло, що Росія втручалася у вибори. Гранично ясно і те, що це не вплинуло на вибори. Зрозуміло й те, що передвиборчий штаб Трампа жодним чином не вступав у змову з росіянами заради цього», – процитував слова Сандерс телеканал CNN. Вона також наголосила, що Трамп неодноразово визнавав російське втручання, і вказала на випадки, коли президент США робив такі заяви. Хоча, приміром, ще у серпні 2017 року Трамп заперечував звинувачення на адресу Росії, які стосуються втручання в американські вибори.

 

Відповідаючи на запитання, чому Трамп не запровадив щодо Росії санкцій, Сандерс зазначила: «Трамп став за один рік жорсткішим до Росії, ніж попередній президент Барак Обама за всі вісім років. Трамп вжив низку заходів, від яких Росія не в захваті – додаткове фінансування для армії США, допомога в експорті енергоносіїв у Східну Європу, підтримка санкцій, запроваджених адміністрацією Обами, допомога Україні з озброєнням тощо». Вона наголосила, що санкції вводяться у відповідь на якісь порушення, чого, за її словами, не відбулося.

 

Речниця Білого дому відмовилася прямо відповідати на запитання про наступні дії Трампа в світлі нових доказів російського втручання в американські вибори. Сара Сандерс нагадала, що міністерка внутрішньої безпеки США Кірстєн Нільсен (Kirstjen Nielsen) провела низку зустрічей зі «зацікавленими сторонами», обговорюючи ситуацію. «Всі хочуть звинуватити в цьому адміністрацію Трампа. Але не забуваймо, що це сталося за адміністрації Обами», – додала Сандерс, маючи на увазі період передвиборчих перегонів.

21.02.2018