Університет І. Франка проти будівництва підземного паркінгу на площі перед головним корпусом.

 

Комісія Вченої ради  Львівського національного університету імені Івана Франка оприлюднила висновки щодо запропонованого будівництва підземного паркінгу перед вишем, ідеться на сайті ЛНУ.

 

І викладачі, і студенти виступають категорично проти такої реконструкції університетської площі.

 

«В проекті відсутнє належне обґрунтування доцільності реконструкції площі, прилеглої до навчального корпусу ЛНУ, і особливо будівництва підземного паркінгу. Головним мотивом, поданим у меті проекту, є «… створення сприятливих умов для пішоходів та учасників дорожнього руху … із збереженням ландшафтного комплексу парку ім. Івана Франка – пам’ятки садово-паркового мистецтва». Це означає, що наявні умови на площі перед Університетом несприятливі ні для пішоходів, ні для студентів, ні для учасників дорожнього руху. Будівництво ж паркінгу у межах природно-заповідного об’єкту, яким є парк ім. Івана Франка – один з найдавніших парків України, заборонено Законом України «Про природно-заповідний фонд України». Пропоноване будівництво паркінгу на 350 автомобілів жодним чином не вирішує проблеми паркування у центральній частині міста, де щодня паркуються тисячі автомобілів (за прогнозними оцінками Львівавтодору, потребують паркомісць 7200 автомобілів)», – ідеться в документі.

 

Також вчена рада зазначає, що проектом практично ігнорується розташований впритул до майбутнього паркінгу головний корпус Університету – пам’ятка архітектури.

 

«Ділянка проектованого будівництва розташована у складних інженерно-геологічних умовах. Геоморфологічно це сильно антропогенно змінена заплава р. Полтва. Тут до господарського освоєння була низка забагнених старичних озер і джерел, перекритих пізніше шаром техногенних ґрунтів значної потужності, води яких у вигляді окремих потоків рухаються у бік русла р. Полтва і формують суцільний (четвертинний) водоносний горизонт, який залягає на глибині 2,6-4,0 м у чутливих до зневоднення заторфованих суглинках. Зниження рівня цього горизонту може призвести до нерівномірного осідання будівель і споруд», – наголошують в університеті.

 

Окрім того, тут є горизонт з артезіанськими водами, пониження якого може призвести до руйнування як корпуса Університету, так і багатьох будинків навколо.

 

У висновках наголошують і на тому, що проектом не передбачено жодних заходів із забезпечення функціонування потужного каналізаційного колектора, площею поперечного перерізу понад 4 м2, що проходить поблизу пам’ятника Іванові Франку, виведення з ладу якого може загрожувати важкими наслідками. На нинішній час однозначно не встановлена навіть глибина його закладання. Ще в проекті відсутні дані про систему вентиляції паркінгу, яка відіграє дуже важливу екологічну роль.

 

«Проект повинен містити оцінку впливу проектованого будівництва на навколишнє середовище і пройти екологічну експертизу, що передбачено п. 5 інвестиційного проекту. Ні першого, ні другого в проекті немає. Жодних екологічних заходів, окрім робіт з озеленення та благоустрою, також не передбачено», – зазначають в ЛНУ.

 

Також тут наголошують на тому, що протягом двох років – запланований термін будівництва – навчальний процес буде фактично відбуватись на великому будівельному майданчику, як і життя мешканців прилеглих до території будинків.

 

«Пропоноване авторами проекту створення сприятливих умов для пішоходів та учасників дорожнього руху насправді призведе до суттєвого погіршення стану парку, будівлі Університету, прилеглих до нього територій і жодним чином не вирішить ні транспортної проблеми, ні проблеми паркування.

 

Враховуючи вище наведене, академічна спільнота Університету, його студенти і працівники категорично проти реалізації пропонованого проекту плану реконструкції території», – ідеться в документі.

13.02.2018