Архітектри пропонують звести паркінг на місці Монумента слави.

 

Львівська обласна спілка архітекторів пропонує замість паркінгу в історичній частині міста – на площі перед Університетом імені Івана Франка – облаштувати підземну стоянку для автівок на місці, де зараз розташований Монумент слави.

 

Про це повідомляє Західноукраїнський архітектурний портал.

 

У Львівській обласній спілці архітекторів України підтримують рішення вченої ради ЛНУ про те, що будівництво підземного паркінгу на площі біля головного корпусу в межах вулиць Січових стрільців, Листопадового Чину та Університетської є неможливим. Архітектори пропонують альтернативи в інших районах.

 

«Необґрунтованою з точки зору ефективного використання території та інвестиційних коштів є пропозиція щодо влаштування саме дворівневого паркінгу. Без спеціальних засобів глибина проектованої підземної споруди повинна бути не нижче відмітки 4 м. Отже, доцільно було б розглядати можливість або проектування однорівневого паркінгу, або ж паркінг у 3-5 рівнів, що загалом дозволить зменшити вартість одного паркомісця в ньому та буде суттєвим ресурсом для зменшення транспортного навантаження на цю ділянку», – кажуть львівські архітектори.  

 

На їхню думку, загалом ідея будівництва такого об’єкта на території історичних забудов є проблемною й через складність процедур погодження, ймовірних протестів громадськості проти пошкодження історичних пам’яток міста. 

 

У Львівській обласній організації НСАУ запропонували інші варіанти для паркування, в тім числі – пілотний проект підземного паркінгу на місці меморіалу воїнам радянської армії на вулиці Стрийській (попередньо демонтувавши монумент та здійснивши перезахоронення німецьких солдатів).

 

Також вони говорять про реконструкцію автостоянки перед готелем «Дністер» та облаштування там підземного тунелю для продовження транспортної розв’язки; про громадський наземний багаторівневий паркінг на території військової частини на вулиці Городоцькій та про створення муніципальних багаторівневих автостоянок у нових районах Львова (Новий Львів, Сихів тощо).

 

Як повідомляв Z, вчена рада ЛНУ ім. І. Франка висловилася проти будівництва паркінгу на території перед університетом, проте в міській раді цю ідею не облишили.

21.02.2018