САS відхилив апеляції російських спортсменів до МОК.

Мова йде про намагання 45 атлетів і двох тренерів із Росії здобути запрошення на Олімпіаду в Південній Кореї.

 

                                     Матьє Риб

 

Виїзна панель Спортивного арбітражного суду в Пчьончхані відхилила апеляції всіх 47 росіян, котрі оскаржували рішення Міжнародного олімпійського комітету про їхній недопуск до участі в Олімпійських іграх, які відкрилися в п'ятницю, дев’ятого лютого. У числі росіян, котрі не зможуть взяти участі в Олімпіаді, – шестиразовий олімпійський чемпіон з шорт-треку Віктор Ан, а також такі лідери російської збірної, як біатлоніст Антон Шипулін і лижник Сергій Устюгов.

 

Росіяни не змогли довести, що рішення МОК було дискримінаційним, волюнтаристським чи несправедливим, ідеться в постанові суду. Генеральний секретар CAS Матьє Риб (Matthieu Reeb) заявив, що в ході розгляду справ росіян суд вивчив критерії, якими МОК керувався при наданні чи ненаданні запрошень російським спортсменам. «Ці критерії не можуть вважатися неприйнятними, оскільки, незважаючи на призупинення членства Олімпійського комітету Росії, росіянам була надана можливість виступити на Іграх під олімпійським прапором», – цитує слова Ріба видання Spiegel Online.

 

Міжнародний олімпійський комітет схвалив рішення спортивного арбітражу і сприйняв його як підтримку боротьби з допінґом.

 

Нагадаємо, що п’ятого грудня МОК відсторонив збірну Росії від участі в зимовій Олімпіаді-2018 в Південній Кореї. Два розслідування підтвердили, що Кремль організував систему застосування допінґу в спорті. Російським спортсменам, котрі довели, що не вживали допінґ, дозволили змагатися під нейтральним прапором.

09.02.2018