Ціни на нафту підскочили до рівня 2014 року.

Утім, аналітики ринку вважають, що податкова реформа в США й активізація видобутку лупакової нафти скоро зупинять це зростання.

 

 

Після публікації даних Міністерства енергетики Сполучених Штатів про зниження запасів нафти в країні вартість нафти американської марки WTI вперше з кінця 2014 року перевищила 65 доларів за барель. До четверга, 25 січня, її ціна становила 66,24 долара. Барель нафти марки Brent оцінюється в 70,98 долара.

 

Таким чином зі середини 2017 року ціна на нафту зросла майже на 60 відсотків – повідомила інформаційна аґенція Reuters. На зростання нафтових цін впливає й ослаблення американської валюти. Окрім того, подорожчанню «чорного золота» сприяли погрози адміністрації Дональда Трампа розірвати ядерну угоду з Тегераном, яка дозволила вивести на ринок іранську нафту.

 

У той же час аналітики прогнозують, що американська податкова реформа в середньостроковій перспективі сприятиме зниженню ціни на нафту. Адже за нових податкових ставок багато американських фірм знову виявить бажання видобувати лупакову нафту, враховуючи подорожчання нафти, видобутої звичайним способом.

 

Таким чином, у американських компаній, які займаються видобутком як лупакової, так і традиційної нафти, з'явився подвійний стимул взятися за розширення виробництва: зростання цін на світовому ринку і зниження податків у США. Тому аналітики очікують, що в першій половині 2018 року Сполучені Штати посилено нарощуватимуть нафтогазовий видобуток. Це, своєю чергою, призведе до зупинки зростання ціни на нафту й навіть до її поступового подешевшання.

25.01.2018