У Чехії проходять другі в історії прямі вибори президента країни.

Фаворитом виборчих перегонів залишається чинний глава держави Мілош Земан.

 

                                                 Їржі Драгош

 

Виборчі дільниці у Чеській Республіці відкрилися в п'ятницю, 12 січня, о 14:00 за місцевим часом. І працюватимуть у перший день до 22:00. У суботу, 13 січня, чехи матимуть шанс проголосувати з 08:00 до 14:00. Загалом виборчим правом у країні володіє приблизно 8,4 мільйона осіб – повідомило Radio Praha.

 

Крім 73-річного Мілоша Земана, котрий балотується на другий термін, за посаду керівника держави змагаються ще восьмеро кандидатів. Найсерйознішим суперником чинного президента вважають 69-річного Їржі Драгоша (Jiří Drahoš) – колишнього голову Академії наук Чехії, професора-хіміка, котрий виступає як незалежний кандидат. Згідно з останньою соціологією, його підтримує приблизно 21,5% чеського електорату в той час, як за Земана готові проголосувати приблизно 32 відсотки виборців.

 

Попередні результати голосування стануть відомі щойно в суботу ввечері. Більшість експертів прогнозує, що Чехії не уникнути другого туру, який, згідно з планом, має відбутися через два тижні, 26 і 27 січня. Найімовірніше, у двобої зійдуться Земан і Драгош. Перший, як відомо, є доволі лояльним до Кремля, неодноразово виправдовував політику Володимира Путіна, зокрема й щодо України, виступав за зняття європейських санкцій з Росії. Окрім того, Земан зарекомендував себе як євроскептик і противник членства Чехії в НАТО. Драґош у названих питаннях виступає з цілковито протилежних позицій, він відстоює збереження антиросійських санкцій, його програма цілком націлена на євроінтеграцію.

12.01.2018