Поліція знайшла погруддя, викрадене з могили Коцюбинського.

 

Правоохоронні органи знайшли у Чернігові погруддя Михайла Коцюбинського, викрадене з могили письменника в ніч на 18 грудня.

 

Про це повідомив чернігівський міський голова Владислав Атрошенко у четвер під час розширеної наради, повідомляє прес-служба міської ради.

 

 

Поліція також відшукала бюст російського письменника Алєксандра Пушкіна, що був викрадений у центрі міста на Новий рік.

 

Зі слів Атрошенка, монументи вдалося знайти зусиллями поліції та небайдужих громадян. Водночас, бурмистр відмовився вдаватися від подробиць, покликавшись на те, що правоохоронці мусять завершити слідчі дії.

 

Міський голова виправдовується за те, що місцеві державні та муніципальні структури не змогли забезпечити збереженість пам'ятників: як переказує прес-служба міської ради, "протягом 26 років, на жаль, не стали кращими умови чи спеціальні антивандальні заходи або заходи з охорони, освітлення чи збереження пам’яток культури і взагалі інфраструктури", "але й гіршими вони за ці роки не стали". "Але тепер змінився інформаційний простір, у якому стало набагато більше звинувачень", – обурилися в бурмистра.

 

Владислав Атрошенко закликав обережно ставитися до висловлювання припущень та висновків, "які призводять до усвідомлення українцями себе як меншовартісної нації".

 

"Що, колись краще охороняли пам’ятник Пушкіну? Якісь були спеціальні заходи? Ні. Але зараз нам бажано зробити висновки з цих подій. Там, де ми витрачаємо кошти на розвиток інфраструктури, одночасно треба закладати кошти на заходи щодо "Безпечного міста" та влаштування камер у рамках цієї програми. А взагалі – нам треба виховувати громадян, починаючи з дитячих садків, середніх навчальних закладів", – сказав Атрошенко, додавши, що правоохоронці і патрулі не можуть впильнувати ціле місто, але суспільство може сприяти, щоби крадіжки пам’ятників були морально неприйнятними для будь-кого.

 

Як писав Z, пам'ятник українському письменнику Михайлові Коцюбинському викрали з його могили у Чернігові на Болдиній горі вночі 18 грудня.

 

Для того, аби забрати погруддя цілісним, злочинці постелили на гранітні плити солому.

 

Монумент бронзовий. Його вага – приблизно центнер.

 

Пам'ятник встановили у 1955 році. Авторами монумента були внук письменника Флоріан Коцюбинський, відомі майстри Семен Андрейченко і Яків Ковбаса.

 

04.01.2018