Перед окупацією Криму Кремль провів потужну інформаційну атаку.

 

Про це повідомляє авторитетна американська газета The Washington Post із покликом на документи російського ГРУ.

 

 

У лютому 2014 року, до захоплення російським спецназом органів влади у згодом анексованому Росією Криму, Головне управління Генерального штабу ЗС РФ (колишнє Головне розвідувальне управління – ГРУ) провело спецоперацію з пропагандистської дискредитації на півострові й у світі нової київської влади. Про це видання The Washington Post подає у статті під назвою «У рамках російської дезінформаційної кампанії в Україні 2014 року» (Inside a Russian disinformation campaign in Ukraine in 2014).

 

Авторка допису Елен Накашіма (Ellen Nakashima), яка займається питаннями національної безпеки, порівнює кримську пропагандистську кампанію Кремля з тією, яку «Москва провела в США два роки по тому» під час передвиборної боротьби за пост американського президента. У своєму тексті вона покликається на засекречену доповідь ГРУ, яка опинилася в розпорядженні газети.

 

Як випливає з публікації, документ охоплює період у шість днів – з 22-го до 27 лютого 2014 року. Повідомляється, що ГРУ займалося створенням фейкових екаунтів, зокрема в соцмережах Facebook і «Вконтакте». Власниками екаунтів, які використовували для транслювання «громадської думки», нібито були українці, розчарувані подіями Євромайдану.

 

Так, один з екаунтів був зареєстрований на ім’я Івана Галіцина. Як аватарку використано знимку російського пілота Костянтина Ярошенка, котрий відбуває термін в американській в'язниці. Від імені цієї підставної особи співробітники підрозділу психологічних операцій ГРУ залишали коментарі в цілій низці британських ЗМІ.

 

Після захоплення органів влади у Криму 27 лютого в Facebook і «Вконтакте» були створені чотири групи з метою переконати мешканців півострова в необхідності підтримати «відділення від України». «Використовуючи наші екаунти в Facebook, ми поширювали коментарі, в яких повідомляли населення Кримського півострова про загрозу з боку нацистських організацій», – наводить The Washington Post витяги зі звіту ГРУ. «Бригади западенців зараз перебувають на шляху до Криму, щоб грабувати і вбивати нас. Цілком очевидно, що ці люди не мають нічого святого», – наводиться в звіті текст одного з постів.

 

Служба російської зовнішньої розвідки також використовувала платну рекламу в соцмережах, щоби збільшити популярність цих груп. Як пише газета, в доповіді ГРУ зазначено, що лише 27 лютого 2014 року було зафіксовано майже 200 тисяч заходів користувачів на ці сторінки.

 

26.12.2017